Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ja sam razmisljao o novoj Majevici ali ne pada mi na pamet tolike pare da skrkam u prikolicu od 4-5t, sem toga mislim da ne vredi ni blizu tih para.
Radije cu kupiti polovnu srgu za 2.000 i sam krpiti.
Sa vertikalnim valjcima siri trag pravi ali cu gledati da ih zaobidjem, ne svidja mi se zbog silnih reduktora...
To sa lancima ne znam, mislim da mnogo rasterecenije radi sa 3 reda.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kad su novi lanci nema problema ni sa 2 ali mislim da je sa 3 sigurnije,ako i preskoci jedan ne moze da iskrivi letve kao sa ova sa 2 lanca.Luka dobro kaze ako se uzima ova sa vertikalnim rotorima treba gledati da nema svaki rotor svoje kuciste reduktora vec da bude sva 4 zajedno.Meni je puklo jedno kuciste i nekako sam skarabudzio i zavario i sljaka i dalje.Obavezno gledati u kakvom su stanju profili sasije koji nose stranice,obicno se tu zadrzava stajnjak a tesko ih je dobro oprati i hoce profili tu da trule.Horizontalni rotori su jeftiniji za odrzavanje i mozda malo bezbedniji ako uleti neka cigla ili daska,vertikalni bolje sitne stajnjak i bacaju malo sire,otprilike bace 2 sirine prikolice u jednom prohodu.Ovo je moje iskustvo posle par godina koriscenja mengele prikolice 4t sa vertikalnim rotorima 82godiste.
 
Metal fach ekipa
9f8e1b529052bcbfecff5dfeab7b3c07.jpg


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Neće nikad pući lanac to je stvarno retkost!!
Ali će upasti nešto pod lanac!!!!!!!!!
2 trake odnosno 4 lanca su bolje rešanje, i VELIKA stvar je da se otvaraju stranice!!!!
Radio sam sa raznim prikolicama iz iskustva pričam!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Neće nikad pući lanac to je stvarno retkost!!
Ali će upasti nešto pod lanac!!!!!!!!!
2 trake odnosno 4 lanca su bolje rešanje, i VELIKA stvar je da se otvaraju stranice!!!!
Radio sam sa raznim prikolicama iz iskustva pričam!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Jedino g...no može da upadne,a za stranice za ovih 20-30 godina nisam imao potrebu,nadam se ,da mi neće ni trebat
 
Jedino g...no može da upadne,a za stranice za ovih 20-30 godina nisam imao potrebu,nadam se ,da mi neće ni trebat
Jeste i ja juče izvadi neki komad flaha ispod lanca upao
O kanapima neću ni da pričam
A vadio sam u karijeri govedje kosti, lopatice za izdjubravanje, šiljke od utovarivača, armature, cigle, betone, poklopce šahtova, daske, fosne, klocne, sajlu za šlepanje itd itd


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Moja je proletos prvi put progutala nešto nzm ni ja šta (drugarsko uslužno izvlačenje urednog stajnjaka) i iskrivila mi 7 onih "peraja" a dva su otpala i nestala. Tehnostroj 4t horizontalna 4 rotora. Nikad nisam imao takav slučaj i kada je traktor zastenj'o mislio sam da je nešto do njega, prenos, kardan, šta znam. Nisam stao da vidim šta se dešava samo sam nastavio. Međutim, sutradan sam shvatio šta se ustvari desilo....
 
Pa ja znam da kod mene u djubru nema ni kanapa a ne bilo čega ostalog!!!
A nagledao sam se svega!!!
Još kad ult tovari pa velika kašika i ne vidiš šta ubaci!!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Nema ni kod mene, ni na mestima gde dajem slamu a uzimam đubre, ni ovde nismo videli... Niti bi čovek bacio nešto što nije za đubre. Uredno je sve oko staje i unutar staje.... Tovareno sa 539 i prednjim utovarivačem (imt valjda).
 
Moja je proletos prvi put progutala nešto nzm ni ja šta (drugarsko uslužno izvlačenje urednog stajnjaka) i iskrivila mi 7 onih "peraja" a dva su otpala i nestala. Tehnostroj 4t horizontalna 4 rotora. Nikad nisam imao takav slučaj i kada je traktor zastenj'o mislio sam da je nešto do njega, prenos, kardan, šta znam. Nisam stao da vidim šta se dešava samo sam nastavio. Međutim, sutradan sam shvatio šta se ustvari desilo....
Nešto je sigurno upalo.
 
Nazad
Vrh