Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Kakvu imas prikolicu i koja je cena?Ja iman Mengele sa vertikalnim rotorima i bice na prodaju sada kad zavrsim razbacivanje.Mala mi je,hteo bih da kupim vecu,mislum da pise na njoj 3,5 ili 4 t nisam siguran.
Welgerovu 8t ko da 1500 nek je tera.
6250c1d2c6539199484ac60d3a990168.jpg


Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Stane 8t sigurno.Jer djubre vadim iz rupe i redovno je mokro da ne kazem da curi voda.Danas sam je isprobao i ode dalje,prodata.

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nisam video prikolicu uzivo pa ne mogu odgovorno da tvrdim ali meni ovo izgleda sa slika na prikolicu 6.5t nosivosti...u koju verujem kad stavis masan stajnjak iz rupe koji curi za tobom sve do njive da ima tih 8t...prikolica od 8t je dosta masivnija,i kod drugara koji se bavi tim poslom i ima dve jos kako rujkani dizu prednji kraj pod teretom...

- - - - - - - - - -

Ja imam malu od 4.5t tehnostroj koju kad narokam sa zgorelim stajnjakom ihaj preko grede mali kinez od 45ks u njivi ne oseti..a kad sam ovaj masni narokao odma je u mestu digso orednji kraj u vis i ni makac...ima tu tereta poprilici kad je pun vode..
 
Imao sam takvu jednoosovinku Kemper sa šetajućim valjcima. Fino razbaciva, ali sam imao problema sa osovinom na koju se kači kardan za valjke. Prašina (i đubre) ga patila. Bilo je i problema sa pomakom ljevo desno (klackalica). I ni pod razno ne voli da se natovari imalo iznad grede po kojoj se vozaju valjci. Ja bi ju izbjegavao.
 
Bećarino u pravu si. Zaboravio sam za osovinu.... Mada ide to,nije da se nešto prečesto lomi.... I tehnostrojka sa 4 uspravna rotora te nosivosti (~4t) hoće slomiti pogonsku osovinu iz diferencijala do mehanizma a onu za pogon rotora obavezno iskrivi a nećeš je naći za ovoliko novaca koliko je kemperka. Što se tiče klackalice to ne znam šta je pati.
Za neko prosečno domaćinstvo,za te pare i dalje mislim da vredi.
 
I ljulja se u radu, klima stranice. Ako radiš usluge di je prljavo đubre pa kad u posmak uglavi kamen, cigla, željezo... e onda je sranje teško. Radio sam par godina usluge utovara stajnjaka sa IMT-533+ prednji utovarivač i Carlo Pesci C4 i sa IMT-549 i Kempericom razbacivao. Sve sam, pa kad zaglavi prikolica da vidiš veselja.
 
Zaglavi zbog uspravnih valjaka ,i onda izlomi sve živo...u praksi se pokazalo da su bolji vodoravni valjci, teže zaglavljuju a lakše odglavljuju
 
Pa i to kakve si sreće.... Kamen ili cigla ima šanse da prodje kroz kemperku,ali kroz tehnostrojku bez da napravi štetu,nema šanse. Mada evo sad u dvorištu imam jednu kemper prikolicu koja je progutala ciglu. Rezultat=otkinula lanac pogona rotora. Opet kažem,za te novce,ako je malo nečemu prikolica,vredi. Naravno za svoje potrebe i eventualno nekome ko ima djubre bez primesa.
 
Zaglavi zbog uspravnih valjaka ,i onda izlomi sve živo...u praksi se pokazalo da su bolji vodoravni valjci, teže zaglavljuju a lakše odglavljuju
Stvarno nerazumijem ljude koji pretovaraju prikolice.Nemogu na deset dobiti jednu manje a mala je vjerovatnost da nešto ne polome.Jedne prilike mi je rođak pretovario prikolicu. Ja na njivi zaklizao isključim kardan a u tom moomentu zaglavio djubar na gredu. Uključim kardan nikako da krene gasi traktor kliže kardanska lamela. Najzad odgrći djubar da može krenuti.
 
Najveći neprijatelj za te prikolice su strana tjela u djubru U mome dugogodišnjem iskustvu kad god je došao kamen ili željezo do rotora ako na vrijeme ne reaguješ nešto polomi bar jedno pero na rotoru
 
Nazad
Vrh