Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Juce mi se nasao betonski stud 50x35 debljine nekih 20 cm u djubretu.Cuo sam da udara u nesto al me mrzelo da stajem i samo par zuba na jednom nozu nista strasno izbacila ga kao jedan dva.A da su uspravni rotori mislim da bi bila golema steta..

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Vise puta sam vozio stajnjak za koji mi nije receno da je ispod naslagan kamen koji komotno moze ici u bure pritiskati kupus i to jedan do drugog. Ni sam ne vjerujem samom sebi kako ga nisam vidio kad sam tovario bagerom... Dosao na njivu i sklopka na kardanu je odradila svaki put i nikad nista nisam polomio na prikolici s 4 okomita valjka.

Komsija ima malu sip s 2 okomita novije tipe s rikvercom ali dzabe mu. Vozi samo svoj stajnjak pa je prikolica malo-malo na popravku jer ima direktan kardan, pretovaruje ju svako bozji put i tako. Kupili su ju novu a izgleda starije od moje duplo...

Kardan sa sigurnosnom spojnicom vrijedi zlata i cuva prikolicu kako od stete tako i od pretovara. Naucis se normalno tovariti nakon jedno 3 ture odbacivanja vilama od valjaka kad krene gurati u gredu ;)
 
a moze li lamela na kardanu da predupredi lom?
на нашој сиповки од кад је купљена терамо са ламелним карданом. деси се да упадне нека даска или се шипка одвије и попречи и ламела одма реагује и спречи лом. друг има исту приколицу али је возио без ламеле наишла му нека фосна у ђубрету нема шта му није покривила....

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
steta pa nemam slike sta sam ja uradio komsijinoj prikolici... Na mojoj se istegli lanci i dvije letve se odvojile, na svu srecu vidio na vrijeme... Baka napala da izvezem malo stajnjaka u bascu i pitam komsiju da posudi prikolicu za te 4 ture i kaze moze. Pitam jel sve ispravno, kaze "JE, samo kopcaj i teraj!" - Greska prva: Nisam pregledao sve kako treba, nisam ju pogonio u prazno da obidju svi lanci puni krug i da se uvjerim je li sve zbilja OK i jesu li lanci dobro nategnuti.

Moj kardan nisam mogao nataci na njegovu prikolicu jer koristi pre kratak kardan pa mu je osovina na prikolici raskovana na pocetku al njegov poderani kardan nailazi bez problema. - Greska druga...

Natovarim ja nju normalno, odem u bascu i na pola prve ture lanac zaskoci, usuce tri letve pokidam pod i polomim oba lanca... Izbacam sve rucno operem ju i zovem komsiju da vidi. Zadnja osovina za lance niza od poda dosta, lanac jedva da nailazi na nju. Kaze komsija: "Pa da, to ja nisam mogao ispraviti pa tako ostavio, radilo je to tako..." Radilo klinac kad nisu nikad ni oprali prikolicu kamo li namazali ili ditegnuli lance. malo nemara i ja fino radio nov pod nove sve sarafe na letvama (o komsijinom trosku) nove tri letve o mom trosku i ispravio sam mu tu osovinu i namjestio kako treba biti da lanac moze sasvim fino ulaziti u lancanik da ne preskace i dotegao lance propisno i podmazao...

Kad je vidio da mazem lance poda uljem, vikao je da se to ne smije raditi, da to stajnjak podmazuje, da tu ulje nema nikakvu ulogu. Samo sam mu rekao da suti, da nije njegova briga ako ja mazem lance. Dok stajnjak natopi lanac s jedne pa s druge strane, mora se 10 tura jebacki masnog stajnjaka izvesti a ovako ja fino njih nauljim i dok mazem uljem prije rada prekontroliram i dotegutost i kako letve stoje na njime i ako sta ima neispravno odmah se vidi. lanci fini masni, utegnuti ko pracka i nema brige. On i dalje odmahuje rukom a nije svjestn da je prikolica kakva je zbog njihovog ne pranja i nepodmazivanja...
 
ми наш сип увек подмазујемо и науљимо. до душе ове године ми се одврнуло једно 5 шрафова и ако смо све дотегли пре рада. на крају ћу купити матице са а пластиком да не мислим више. једини проблем ми представља(о) ланац који са доњег ваљка преноси ротацију на горњи. мењали смо синоћ оба зупчаника и ставили нов ланац и до сад је истерала 2 приколице и нема проблема.

послато са gt-i9506 уз помоћ тапатока
 
I kad je perem na kraju sezone pa kad se mlaz odbije nezgodno pa sve po licu...

- - - - - - - - - -

Zadnja havarija kad je bila nije me mrzelo da se vratim kuci,otvorim sve stranice i kasikom sve izguram napolje...a magarac doduse krenuo u papučama pa mi se nesto nije izbacivalo rucno..
 
Није то ништа спрам осоке на лицу и у очима....

Приколицу од колико тона може 539 да вуче а да му није тешко?
Tako meni zaglavi hidraulični klip na izlazu cisterne..pa ostavim rucicu na open I odem da vidim što neće...ostalo je istorija...šteta što neko nije snimao sa strane..

Sent from my T1 7.0 using Tapatalk
 
Naj cesce kod nas vuku male prikolice s dva okomita vitla a rjedje idu s 4 okomita vitla al zna ga ona i propinjati na pojedinim njivama. Po ravnom tu vecu vuce bez problema, moju sam posudjivao par puta i radili su i s 533 i 539 samo je visoka za rucno tovarenje.
 
Posao nastavljen posle ozbiljnijeg remonta prikolice:
6d8f459b2d96679d74788dceeb77f326.jpg
 
Јесу ли те примили у кућу кад си се вратио?
Приколицу од колико тона може 539 да вуче а да му није тешко?
Sve zavisi od terena dal je brdovito il ravan za 539 najbolja je do tri tone.Ja sa 560 vučem neku talijanku od 4.5 tone u ravni se igra s njom a ako je strana u kombinaciji s mekanom podlogom ili travom nemože joj ništa.I kačenje na traktor igra ulogu u vuči prikolice.Za brda je bolja s kačenjem ispod kardana na donjoj poteznici.
 
Nazad
Vrh