Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Да,та осовина...Имам проблем са њом,јесенас ми упадне цигла и заглави једну летву и пукне ми један ланчаник и увије се осовина,одем јуче у Мајевицу и купим нову осовину и оба ланчаника,намонтирам све и када стегнем кућишта,осовина се спрегне и не могу да је окренем,док нисмо сконтали да се и шасија где су кућишта мало увукла и да кућишта више не стоје у правцу и да приликом стезања спрегну осовину,покушавали смо да то вратимо али безуспешно није више у правцу и џабе све,па сам мислио да купим два самоподесива лежаја и убацим их на место ових кућишта...Па сад питам да ли ће то да пије воду или не

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Ne. Amonijak će pojest Z od ležaja i onda gecrkt. Ili proširi rupu na kućištu ili hvataj pravac sa podloškama izmedju kućišta i šasije.
 
Да,та осовина...Имам проблем са њом,јесенас ми упадне цигла и заглави једну летву и пукне ми један ланчаник и увије се осовина,одем јуче у Мајевицу и купим нову осовину и оба ланчаника,намонтирам све и када стегнем кућишта,осовина се спрегне и не могу да је окренем,док нисмо сконтали да се и шасија где су кућишта мало увукла и да кућишта више не стоје у правцу и да приликом стезања спрегну осовину,покушавали смо да то вратимо али безуспешно није више у правцу и џабе све,па сам мислио да купим два самоподесива лежаја и убацим их на место ових кућишта...Па сад питам да ли ће то да пије воду или не

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока

Znaci ti si proposao gore nego ja...slican problem sam imao i isto sam krivio tu osovinu 2 puta,drugi put mi je isto uvila sasiju,ali smo je nekako uspeli doviti i namestiti.
 
Znaci ti si proposao gore nego ja...slican problem sam imao i isto sam krivio tu osovinu 2 puta,drugi put mi je isto uvila sasiju,ali smo je nekako uspeli doviti i namestiti.
Мени је први пут цигла упала и заглави ланац и пукне ми ланчаник један,онда сам само заменио ланчаник и терао тако али нисам обратио пажњу да је покривила осовину и терао сам тако извезао 10 приколица и онда је прескочила и тад је настао хаос,сад је све ново ваљда ће ићи како треба...

Послато са GSmart_Classic уз помоћ Тапатока
 
Ja sam negde u ovoj temi vec pisao o mojoj tehnostrojki..84 godiste,tata je kupio novu,sluzila samo za nas,nije se kurvala,i evo sve te godine lepo odradjuje je posao,u proseku 50tak prikolica gidisnje izvezem sa njom..boja je jos na patosu,lancima..trebalo bi lancanike zameniti ili okrenuti i ici ce ona jos tako..ja sam prezadovoljan..
 
Kod tih prikolica najveća stavka opravke su ti lanci i lančanici.Prvo oni stradaju od upotrebe ostalo sve zavisi od redovnog pranja podmazivanja i garažiranja.Kod tehnostrojke su klasični lanci koji se istegnu i izgube korak tad dolazi do pucanja istih i lomljenja lančanika. Kad se nađe očuvan prmjerak i odradi remont može da služi dugo.Kod njih mi se ne sviđa kačenje rude iznad kardana to su više prikolice za ravnice.
 
Ja sam negde u ovoj temi vec pisao o mojoj tehnostrojki..84 godiste,tata je kupio novu,sluzila samo za nas,nije se kurvala,i evo sve te godine lepo odradjuje je posao,u proseku 50tak prikolica gidisnje izvezem sa njom..boja je jos na patosu,lancima..trebalo bi lancanike zameniti ili okrenuti i ici ce ona jos tako..ja sam prezadovoljan..
Koliko vredi solidna takva sa novim lancima
Jesi li dobio zadnju stranicu uz nju
 
Pa ne idu bas lanci iz dvozdjare..treba tu i malo kvaliteta..
Dobio sam zadnju stranicu i tek lane sam je prvi put montirao kad smo radili silazu..

- - - - - - - - - -

A za cenu ne znam ni sam,komsija je slicnu ali sip,slicno stanje dao za 1500e..

- - - - - - - - - -

E da,ova je moja sva metalna,i stranice i patos..
 
Pa ne idu bas lanci iz dvozdjare..treba tu i malo kvaliteta..
Dobio sam zadnju stranicu i tek lane sam je prvi put montirao kad smo radili silazu..

- - - - - - - - - -

A za cenu ne znam ni sam,komsija je slicnu ali sip,slicno stanje dao za 1500e..

- - - - - - - - - -

E da,ova je moja sva metalna,i stranice i patos..
Komšija je na Kronovu prikolicu stavio lance iz gvozdjare i ide bez problema, izvukao je tako do sada okp 250 prikolica, bas sam pre neki dan radio sa njom.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Sad prati redovno kakva je situacija kod komsije...bas me interesuje dokle ce tako sljakati..pa nam javi ako dodje do nekih kvarova
 
Meni nudi covek za Krone 3,5t lance po 7,5eur po metru, sta mislite dali je to realno.
 
Pa sad da li je realno ne znam,ali znam da su u mikronu papreni,i fa remont u opste ne izadje malo,drugar je radio ali sam zaboravio cene...cena naravno zavisi i od tonaze prikolice..
E sad covek lepo napisa da radi sa ovim iz gvozdjare..
 
Ne bih rekao da ti lanci drze vodu ali kao sto covek rece.Mada mozda na manju tonazu ali kako ja tovarim kod mene se i fabricki lanci tegle pa se krati...Ima dosta kovackih radnji koje prodaju lance i lancanike.Kao sto rekoh lanci su oko 10e m sve zavisi od debljine i koraka lanca a lancanici su oko 25-30 e zavisi isto od precnika osovine i koraka...

Послато са LG-K420 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh