Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Komsija ima neku sa tri uspravna bacaca.starije proizbodnje.baca prilicno ravnomerno skoro da nema razlike u odnosu na moju sa 4 vertikalna rotora.
 
Dok ideš ravno još i donekle. kad prikolica bude pred kraj pa sav teret ode na osovinu prikolice a trebaš na kraju njive okrenuti 90% da zapadaš u mjestu s 539 i bilo kojom većom prikolicom.

Što netko reče, prije razbacaj stajnjak a onda tanjuraj. Dvije muhe jednim udarcem.
 
Da se ne oznoji :))

- - - - - - - - - -

Dok ideš ravno još i donekle. kad prikolica bude pred kraj pa sav teret ode na osovinu prikolice a trebaš na kraju njive okrenuti 90% da zapadaš u mjestu s 539 i bilo kojom većom prikolicom.

Što netko reče, prije razbacaj stajnjak a onda tanjuraj. Dvije muhe jednim udarcem.
Kokosinjac da to sam radio i ugoreli stajnjak bi isto moglo, al ono blato sto vucemo svake godine, to bi bilo isto kao kad bi uterao tanjiracu u vlaznu zemlju!
 
Ima li neko Kruger H3 prikolicu,3 uspravna bacaca? Kako su se pokazale?

Kolega ja sam je imao i prodao ako treba tebi moj savjet ne kupuj.Mane su joj bacaju svi rotori u jednu stranu pa moraš u suprotnom pravcu da koriguješ da bi dobio ravnomjerno razbačen đubar.Uzak gaz točkova može samo fergusona malog da prati U oranju ako vučeš većim traktorom navija se zbog tog što jedan točak upada u trag traktora a drugi ne.Ako imaš brda isto nestabilna.Starija proizvodnja pa su pretežno izraubovane.Prenos između rotora je na lance,ležaji na rotorima nemaju nkakvu zaštitu pa ulazi đubar i voda u njih.Sve u svemu ja sam je se rješio iako sam je remontovao počela mi je krv piti na slamku.Puko mi je film pa sam kupio drugu anju prodao nekom nesrećniku u drugo selo.S ovom italijankom sam zadovoljan već nekih 12 godina.
 
Po tanjiram i oranom sa 4t prikolicom i sa 558 bude drz ne daj. 577 DV kao clan Galic sto ima odlicno ide u tim uslovima.
 
Lako bi ja da mi je 577 na raspolaganju, on tovari, a za Mtz-a ni jedna ispod 14t ne pije vodu jer se i sa 14t igra, to mi je vec velika investicija i potrosnja kod mtz-a je ogromna u tim igrarijama!
Tako da dolazim na razmisljanje 2x4t i da stekcu ferge.
 
А што у орано и тањирано? Ми увек заоремо?

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока

Dok se vise sejalo psenice ljudi su ugarili, pa trecacili (oru na 2/3 pune dubine) pa tek onda duboko oranje. Usluge su bivale obicno na trecacenom ili ugarenom. Cim rabacimo vlasnik parcele zaorava na punu dubinu. Sto kaze Bobo kada ostane poslednja 1/3 prikolice onda hoce da izdize zadnji kraj traktora i nema dovoljan pritisak. Sve ovo kada ide po nediranom moze i 539.
 
Drustvo nudi mi covek neku malu drvenu prikolicu za stajnjak, i patos je drveni samo su kanali za lance metalni, ima samo 1 horizontalni rotor, velicine je mozda 1,8x3m nosivosti oko 3-4t
Dosta godina stoji napolju stanje je ok trazi mi 1000e sa kardanom koji je stvarno nov
Sta mislite sta mi je ciniti?

Послато са Lenovo A2020a40 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh