Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Za sada funkcioniše i ide bez problema. Sigurno je da ti lanci neće trajati kao pravi, ali razlika je velika, i ko ne radi puno sa prikolicom može da posluži.
Mada kod njega su sigurno oko 5 godina na prikolici, oko 50 prikolica godišnje izvuče.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Pre nekoliko dana kupio tehnistroj 4t pa je juče isprobali
2ff657575124083.jpg
[/URL] [/IMG]
12a7da575124113.jpg
[/URL] [/IMG]
dffa3c575124173.jpg
[/URL] [/IMG]

- - - - - - - - - -

Jel može sigurnosna spojnica na kardanu da se šteluje...ili šta već, proklizava skoro uvek kad pokrenem prikolicu
 
Ne moze da se steluje,vremenom oslabi i onda preskace imao sam taj problem na beracu kukuruza,kupio sam novu i sad ide bez problema.
 
Danas karambol u sred posla.Lanci se isteglili i zapeli dole za onu vodjicu i pocupali je i iskrivili jednu letvu kao bananu.Jel imate neku caku kako ispravljate letve ako vam se ovo desava?
Prikolicu ne pretovaramo,cak se ovo desilo dok je bila prazna.Da li je prikolica na Montojinoj slici pretovarena?ja tovarim do visine rotora.
 
Po meni to nije pretovarena,ja kad tovarim Heywang 6t desi se da bude skoro metar iznad rotora...
 
@Sava21 odnesi kod Krkljuša da ti ispravi to presom.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Dovoljno je da tovariš do grede. Ako pretovaraš može da se desi eventualno da pukne greda od pritiska ili da jednostavno prebaci đubre preko pa ćeš imati gomile po njivi.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Ja i nemam potrebe za pretovaranjem,ali kad sam prvih puta tako natovario malo preko grede a djubre bilo bas masno lepilo mi se za gredu i preskocio mi lanac.
 
Danas karambol u sred posla.Lanci se isteglili i zapeli dole za onu vodjicu i pocupali je i iskrivili jednu letvu kao bananu.Jel imate neku caku kako ispravljate letve ako vam se ovo desava?
Prikolicu ne pretovaramo,cak se ovo desilo dok je bila prazna.Da li je prikolica na Montojinoj slici pretovarena?ja tovarim do visine rotora.
Moraš je ugrejati pa ispraviti
 
Ja i nemam potrebe za pretovaranjem,ali kad sam prvih puta tako natovario malo preko grede a djubre bilo bas masno lepilo mi se za gredu i preskocio mi lanac.
To što ti je preskočio lanac nema veze sa tim što si natovario malo više već su verovatno lanci i lančanici malo dotrajali.

Послато са SM-J320F уз помоћ Тапатока
 
Danas se malo iznosio stajnjak a dani sve kraći pa ne može isti broj tura kao u avgustu

79f2440329c8a5d8497fe57e1c6ba59f.jpg
 
Kakvu imas prikolicu i koja je cena?Ja iman Mengele sa vertikalnim rotorima i bice na prodaju sada kad zavrsim razbacivanje.Mala mi je,hteo bih da kupim vecu,mislum da pise na njoj 3,5 ili 4 t nisam siguran.
 
Samo polako otpustati kvacilo dok valjci ne izbace prvu "hrpu" i dalje ide bez greske. Sigurnosne spojnice se daju podesavati. Cerjak ima s 3, 6 ili 9 "kuglica". Vecinom imaju po 6 ali svaka glava ima mesta da se umetnu jos 3 federa i 3 kuglice i onda nema brige al onda lakse dolazi i do loma. Meni sklopka sa 6 kuglica taman fino odradjuje posao na prikolici SIP s 4 okomita valjka. samo sklopku treba redovno mazati jer kad nepodmazana proklize jako brzo se podere i krene proklizavati stalno.
 
Nazad
Vrh