Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ove godine sam nadjubrio 12kj..razbacim 4 prikolice tehnostroj 4.5t po kj,al nakrkane..bacaju ljudi i vise al posto ja solim svake druge godine mislim da je sasvim dovoljno..doduse 1ha sam bas popatosao jer se dvoumim da li tu da zasnujem malinjak..e tu sam krknuo cini mi se 12 prikolica..
 
Meni je ove godine ispalo da sam izvezao 49 m3 po hektaru ako racunamo SIP prikolicu s 4 okomita vitla 2.5m3 propisno natoverenu do visine precke iznad vitala. To dodje 20 prikolica na hektar.

Pod na najbrze, IMT549 u 2. sporoj i gas na 1500. Kad tura bude pri kraju onda ubacujem u 1. sporu da ne baca rjedje ono malo sto ostane na kraju prikolice.


Dok je kolega drzao krave, bacao sam manje stajnjaka ali je njiva bila bolje pokrivena bas zato sto je kravlji vlazan, meksi za razbacivanje i iza prikolice bude kao tepih.
 
I sa tim kolicinama koliko dugo ste mirni? Mislim u kom intervalu djubrite istu njivu? Svake godine,svake druge trece?
 
Kolege, koliko moze vredeti Tehnostrojev rasturivac 4 tone u solidno/domacinskom stanju ? Jako je velika ponuda rasturivaca iz inostranstva i moze se probrati koji dobar primerak za relativno nisku cenu.. na spram Mengela, Kronea i ostalih, koliko su zahvalni tehnostrojevi ?? Hvala unapred
 
Tehnostroj ako pazis, i ne pretovaras ubedjen sam da moze izdrzati dok je tebe. Lanci se otegnu, njih spanujes, kada nestane spanera, onda izbijes kariku jednu. Kada se bas bas istegnu, zamenis ih i teraj dalje. Nas ima 35 godina, stric je prvi vlasnik, uradio je Boga oca i dalje sljaka odlicno.
 
Moji su tehnostrojku uzeli novu 84.god. Jos nista nije menjano osim srafova na letvama i sad bi trebalo zameniti lancanike i dva lezaja na rotorima..stajnjaka godisnje izveze uvek od 50 do 100 prikolica,usluge nismo radili..boja jos stoji na patosu lancima i letvama..ja joj ne znam neku manu..i meni ni ne treba bolja..mada izgleda da sam pazario jos jednu,heywang 6.5 t..
 
Ja sam 2015 na jedan hektar, gde je bila i slama od tritikala iseckana razbacio 16 prikolica od 4,5 tone stajnjaka ali se i potrefila prošla godina kisna,obično idem po 7-8 prikolica po jutru.
 
Jel vredi na zadnju osovinu staviti lezajeve umesto onih kliznih livenih lezajeva,Majevicina prikolica je u pitanju.
 
Moji su tehnostrojku uzeli novu 84.god. Jos nista nije menjano osim srafova na letvama i sad bi trebalo zameniti lancanike i dva lezaja na rotorima..stajnjaka godisnje izveze uvek od 50 do 100 prikolica,usluge nismo radili..boja jos stoji na patosu lancima i letvama..ja joj ne znam neku manu..i meni ni ne treba bolja..mada izgleda da sam pazario jos jednu,heywang 6.5 t..
Znam da je post star pola godine al jbg tek sad sam video... Drugar,nemoj menjati lančanike,ako već nisi! Samo ih okreni. A možda ti i nisu lančanici toliko problem koliko lanac.... Em se malo oteglio,em se pojeo na verugama pa zato gubi korak.

- - - - - - - - - -

Bećar jbg pomogao bih ti da znam ali ne'am pojma kako to izgleda na majevici....
 
Nemam sad sliku da ubacim,to je gusano kuciste drzi se sa dva sarafa na sasiji i kroz njega prolazi osovina...
 
Aaaa ona osovina koja pokreće lančanike koji vuku lance? A ja mislio... Nije važno. Mislim da ne vredi... Amonijak će pojesti zaštitu od ležaja i eto nevolje.
 
Nazad
Vrh