Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Ne ostaje veliko ništa.Ova ima 3 lanca,ne znam kakva je tvoja
 
Jesi li probao ds se igras sa brzinom privodnih lanaca? Ako ih malo usporis rotori bi trebali da stignu da izbace stajnjak bez da se zadrzava na gornjoj gredi..mislim ako je malo vislje ne bi trebalo da smeta..kod mene je to nesto pokvareno pa ne mogu da ih usporim i isto ne dam da djubre bude previsoko,bar ovaj stajnjak iz obora,ugoreli sa gomile na njivama ne pravi problem..
 
Zadrzava se na gredi jer je pretovarena i drugo nista nije u pitanju. Ljudi mecu povisenja stranica jos na djubretare i vidjao sam da na gornju gredu stavljaju neki usmjeravajuci komad plocevine da stajnjak "stisce" ispod poprecne grede onda pucaju lanci i svasta nesta...

Ako mislitevoiti vece kolicinestajnjaka kupite vecu prikolicu i prica zavrsena. ja kad sam vozio s malom prikolicom s dva okomita vitla, poludio koliko sam tura izvezao, sadimam vecu s 4 okomita rotora i tovarim ju bagerom ali nikad preko poprecne grede. covjek od kojeg kupujem stajnjak jednu turu racuna 2.5 kubika iako ima u prikolici osjetno vise. On zadovoljan, ja zadovoljan...
 
KAd vec spominjete te sa 4 rotora, u kojem smjeru se okrecu rotori? dva unutrasnja jedan prema drugom valjda logicno, al vanjski me interesuju?
 
Kolika je cena stajnjaka ako se prodaje za novce?Kod njega na njivi iskipovano,ja tovarim i nosim dalje.Kravlji stajnjak je u pitanju.
 
KAd vec spominjete te sa 4 rotora, u kojem smjeru se okrecu rotori? dva unutrasnja jedan prema drugom valjda logicno, al vanjski me interesuju?

sva 4 se vrte "prema unutra". ja sam bio uvjeren da se dva lijeva i dva desna vrte "jedan u drugi" da se dobije efekat dvije male prikolice jedna kraj druge ali to nije tako. To sam vidio tek kad sam dosao kod covjeka kupiti takvu prikolicu. Dakle vanjski rotori dobavljaju stajnjak unutarnjim rotorima, ako sam dobro objasnio. Sirina razbacivanja i nije nesto veca ali je kapacitet prikolice osjetno veci, nikad ju izbacat. Trazio sam s vodoravnim rotorima ali je tad nije bilo ni za lijek i zao mi dan danas sto ju nisam uspio pronaci al sta je tu je i ova sluzi sasvim OK.

Preporodio sam se od kako imam prikolicu s 4 rotora u odnosu na malu s 2.
 
Bas se tako okrecu i kod mene i mislio sam da se neko igro sa reduktorima i mijenjo jer mi se bas na ova dva vanjska savijaju one precage na rotorim sto trgaju , dok su ovi na srednjim kao novi. A i meni je to najgore, kupovo je da sire razbacuje a ona malte ne isto kao i sa orizontalnim jos ako joj ne dodas gas fino naparavi stazu kroz sredinu
 
Kod nas se stajnjak kupuje po kubicima i hrpa se kubicira i cjena se dogovara s obirom koliko kubika ima. Moj kolega od kog ja kupujem stajnjak imamo drugaciji dogovor, njegova hrpa stajnjaka je nagurana prednjim utovarivacem svakako i to ne moze kubicirati ni supermen pa smo se dogovorili da moja svaka tura u prikolici s 4 vitla ima 2.5 kubika stajnjaka i po kubiku 50kn (oko 6.5€).

Dok nisam imao prikolicu posudjivao mi je svoju i dvije godine sam i utovarao s njegovim utovarivacem. Vec godinama vozim stajnjak od njega i prije je imao krave to je bila fantazija za voziti, sad se prebacio na ovce pa je stajnjak uglavnom suh ali mu do sad nisam dao ni jedan dinar za stajnjak, sve kompenzacija zob, kukuruzi, prodao mu neke livade koje ne obradjujem, sve za stajnjak ;)

Znam za par velikih stocara koji stajnjak POKLANJAJU tvoj utovar i odvoz, samo da se rijese hrpe. Valjda sami sebi ne stignu razbacivati...
 
Jbg kombinacije su nesto drugo..to ne racunam..ima kome i ja poklonim..pricsm o varijantama tipa covek formira vocnjak ni neznamo se..njemu treba ja imam..sa drugsrima rodbinom i komsijama je druga prica..mislim da se kod gleda kao 10e po tobi ugorelog stajnjaka..
 
Gledaj, ja ne gladam kilazu kad je nemoguce usporediti kravlji koji je mastan i iz kojeg se cjedi pilo sa suhim ovcijim u kojem ima vise slame nego "onog pravog" ;)

Mada je ovciji jaci od kravljeg al dzabe kad ga ima osjetno manje na hrpi.

Zar nije lakse prodavati po kubiku, kako ces stajnjak vagnuti?
 
Ja moje njive pola djubrim jedne godine pola njiva druge godine i tako u krug..jel treba vise?a i ako mogu prodati koju prikolicu i uzeti koji dinar sto da ne..ih kad uleti 300 400e u sred sezone milina..
Bobo donekle si u pravu..al ja imam govedji stajnjak i njega tako i prodajem na tone..kad nakrkam prikolicu samo ljuljuska zamnom..cesto i osoka curi zamnom..bude to i teze nego sto prikolica treba da nosi..
 
Ne treba vise.
U petak mi je rekao rodjak, da on prodaje op 10e/t, kome je hitno 1000din/t (cvecarima i povrtarima pod plastenik, govedji stajnjak, cist, okolina Sente).
Ja ne platim za stajnjak - doduse i ne bavim se tima toliko kao sto sam pre bavio. Koliko mogu izvucem, da ispraznim dvoriste ljudima koji nisu u mogucnosti da to urade.
 
Ja moje njive pola djubrim jedne godine pola njiva druge godine i tako u krug..jel treba vise?a i ako mogu prodati koju prikolicu i uzeti koji dinar sto da ne..ih kad uleti 300 400e u sred sezone milina..
Bobo donekle si u pravu..al ja imam govedji stajnjak i njega tako i prodajem na tone..kad nakrkam prikolicu samo ljuljuska zamnom..cesto i osoka curi zamnom..bude to i teze nego sto prikolica treba da nosi..
Koliko ha podjubris godišnje, i koliko prikolica po ha?

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh