Prikolice za rasturanje stajskog đubriva

Pa ako je kriva, lancanici nisu u pravcu i zato spada lanac.
Cini mi se da je to kod nas jednom bio problem.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
нисам скидао ал сад кад скинем морам погледати,мислиш да би то могао бити узрок?

Vidjeo slucaj da su istrunuli nosaci prednjih spanera i lanac spadao , prepravio na mengele sistem koji je jednostavan i dobro radi imao neku drugu zapadnu prikolicu. Ako si nabasao na Austrijske lancanike bas mengele ti izdrze jako dugo, ne mogu da se porede sa malom privredom.
 
Имаш ли где слику тог менгеле система.код мене два навојна вретена служе као шпанери,затежеш матицу вретено гура осовину и затеже ланац и тако са две стране.

Kod mene je Mengele ali nemam mogucnost da slikam.
Isto imaju dva vretena samo stoje s prednje strane prikolice, i kako zatezes matice one privlace osovinu i zatezu lance.
A sto se tice zategnutosti lanaca, kad su dobri lanci i lancanici, mislim da bi mogli da budu skroz otpusteni.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Tako je i kod mene na Mengele prikolici.Kod mene ako su labavi lanci letva hoće da zakači vuču koja stoji nazad,iskrivi se i kada dođe do prednjeg dela gde se španuju lanci zaglavi i smota se pa mi napravi karambol.Treba da remontujem celu prikolicu i sve da menjam od lanaca,letvi,lančanika do rotora,patosa i stranica.Nešto kalkulišem i izgleda da mi je povoljnije da uzmem drugu a ovu dam na kile.
 
Ako sve to treba da menjas, nemoj dzabe lupati glavu. Pare u dzep i pravac kod nekog uvoznika.
Ako nam sad povecaju cenu mleka, mozda bi trebalo da razmislis o novoj prikolici...:D

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Da,da.Kupio bi novu ali ne znam gde ima. :osmeh: Ova je u vlasništvu od 2005 godine.Ne zna se koliko je stajnjaka izvukla a nikada nije bilo većih problema sa njom,uglavnom gluposti.Jednostavno se potrošila i pohabala.Inače je 1974 godište.
 
Ima dobre od 5t kod lika gde sam ja uzeo ovu moju od 10t.Jako su dobre,metalne stranice novi lancanici.I ja sam kalkulisao hteo da remontujem moju pa sam ipak uzeo sredjenu.Sad mi stara stoji zao mi da je dam na kile mozda je preko zime sredim polako il je prodam tako videcu kakve volje budem
 
Kad budeš uzimao drugu moj savjet je nikako sa klasičnim lancem samo lanac koji obuvata lančanik. Sistem karika pločica karika kakve imaju prikolice italijanske proizvodnje.Takvi lanci su dugotrajniji nemogu preskočiti iako su labavi a lančanici su masivniji.Ja sam desetak godina imao krigerovu pikolicu sa klasičnim lancima bilo je problema sa lancem istegnut preskače itd.Mrzelo me da to remontujem pa sam je prodao.Kupio sam prikolicu s tim masivnim lancem već deset godina nikakvih problema. Na njoj je promjenjen samo jedan krst kardana vozi svake godine po 50 tura đubra.
 
Nebih preporucio Majevicu novu nikome... Ja je imam novu u vlasnistvu od 2004 godine,mekana prikolica u svakom pogledu! Kao jedan od smesnih primera navecsu to da su se glavcine na osovini od tockova razvarile unutar i klimale gore dole,tako da je prikolica stojala kao raskrecena!
 
Nazad
Vrh