Prihranjivanje pšenice

Kod nas videh nekolicinu koji prihranjuju psenicu. Bogami ako kisa izostane tezak promasaj i gubitak N je neminovan na ovim temperaturama.

Sent from my WP5 using Tapatalk
 
Ja sto sam uzeo ureu za prihranu psenice ostavljam za kukuruz, a uzeo danas nesto i narucio za ponedeljak jos ana za psenicu. Urea bila 54, danas sto sam uzeo an 44 din kg za kes...
Krajem meseca idem sa anom...
 
Ja još mirujem, jednu nastrešnicu za mehanizaciju napravio, ostao mi još oluk naprijed, danas počeo još jednu nastrešicu za razno.
 
I meni se cini da je rano za kan pogotovo za tu kolicinu.. Iz dva dela i nekako ali opet u prvoj turi sa KANom ne bi isao pre kraja februara ili pocetka marta. Mada, kakva je klima trenutno, mozda bude i dobro samo da ne bude ozbiljnih mrazeva..
 
Postavio sam pitanje pre 3 dana, baš oko mrazeva i đubrenja.
Prognoza kaže narednih 10 dana temperatura u plusu, do 10 stepeni preko dana, ujutru oko 0, ili do -3. Pšenica nam je ionako slaba, retka.



Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
 
Postavio sam pitanje pre 3 dana, baš oko mrazeva i đubrenja.
Prognoza kaže narednih 10 dana temperatura u plusu, do 10 stepeni preko dana, ujutru oko 0, ili do -3. Pšenica nam je ionako slaba, retka.



Sent from my M2101K7BNY using Tapatalk
Sta znam, KAN se teze otapa od UREE njemu treba finih padavina da ne stoji na povrsini.. Ako si vec bacio sad je gotovo, bolje i da ne razmisljas o tome pa kako bude.. ;)
 
Nazad
Vrh