Prihranjivanje pšenice

Ja idem sredinom februara 250kg Urea-e i to je to,tako vec godinama...posle preko lista prihrana i cao... ne idem nikad na dve etape

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Kod mene specifično kiselo tlo, na 4,5 ph P i K su blokirani cca 80 %, tako da kalcificiram i pokušavam malo humus podići sa zelenom gnojidbom. U kalcifikaciji konkretno koristim Bodenkalk i Agrovapno. Bodenkalk je od 1-3mm, a Agrovapno ima baš velike granule. Oba su oko 90%

 
Trebat će godine da dođeš do 6,5. Ja imam u blizini kamenolom (vapnenaste i dolomitne stijene). Prašinu (0-1) bacaju i dobijem je gratis. Povremeno, kad vidim da počimke rasti preslica, bacim ručno (jako mala površina). Nakon ručnog "sijanja" te prašine izgledam kao mlinar.
 
Baš iz tih razloga razmišljam se da ove godine idem sa samo jednom prihranom. Prvu prihranu uvek ubodem i bude kiše. Ali što se tiče druge, već tri godine za redom razbacam, i kiše ni na vidiku... Ili padne toliko da pokupi prašinu. Prodje ceo april, a meni se u pšenici vide granule od djubriva...
 
Nece koliko i kisa. Al sigurno je bolje nego po vetru i suši. Vidis da nema kise na vidiku, moramo se necemu nadati 😜
 
Do kad čekati za ureu?
Ono sto smo videli u nmin analizama je da azota ima nesto vise nego uobičajeno. Trenutno nisam nesto napet a u selu vec 3-4 dana rade ljudi
 
Kise ni na vidiku. Psenice su krenule, zivnule su, tacno se vidi.
Sad kad ih presece baba marta bice veselo.
 
Nema kiše samo vetrina.Ovo je dobro samo za ravnanje atarskih puteva a uskoro će moći i brazda da se zatvara.Prihrana neka čeka, neće pšenica nigde pobeći.
Ovim redosledom ćemo i mi ići. Za sutra zakazano ravnanje puteva, videćemo koji će odziv biti. Još malo kad prosuši moće da se zatvara brazda. A prehrana neka čeka kišu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Probali juce kombinaciju
https://postimg.cc/VJn0cGK1]
image1-38.jpg
[/URL][/url]
 
Nazad
Vrh