Prihranjivanje pšenice

U četvrtak nosim zemljište na analizu u Vrbas da vidim hoće li oni uraditi kako treba. Ako ni oni ne urade kako treba onda nema više smisla se zezati sa njima
Sta treba od dokumentacije? Pisao sam vec ali mi nisu odgovorili u "Analizi zemljista" .
 
Nista ti ne treba, odes i odneses im, mislim da mozda treba potvrda o gazdinstu, nisam siguran....raspitaj se samo da li mozda opstina tvoja subvencionise analize. Da napomene da u ZR rade ok analize, nosio 3 puta, svaki 3-4god, cak i probao u dve kese gde mi je bilo sumnjivo, iste rez bili
 
A zasto pitaju kad se odnese analiza cime je djubreno i koliko,kao i predusevi ?.Ako im kazem 1 tona mapa ,hoce napisati ima fosfora u suvisku lol ?.To mi nikad nije bilo jasno,moje je da im donesem uzorak za analizu a cime sam djubrio,predusevi ,to ne bi trebalo da ih zanima uopste ,nek urade analizu i nek kazu cega ima i koliko.
 
A zasto pitaju kad se odnese analiza cime je djubreno i koliko,kao i predusevi ?.Ako im kazem 1 tona mapa ,hoce napisati ima fosfora u suvisku lol ?.To mi nikad nije bilo jasno,moje je da im donesem uzorak za analizu a cime sam djubrio,predusevi ,to ne bi trebalo da ih zanima uopste ,nek urade analizu i nek kazu cega ima i koliko.
Mene to nikada nisu pitali
 
Kod nas 7 dana bez kiše, tako da se prihrana odlaže do daljnjeg...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Kod nas danas se svi razleteli bacaju, kisa u najavi tek za nedelju, i ponedeljak i to je pitanje. Ja cu tek u cetvrtak ili petak, pratim prognozu, a i volim da radim kontra od svih( cesto pi.. m uz vetar) 😂😂😂
 
Po koliko ana?

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
План је 2 х по 100 кј, ако успем наштелати Дондера баш толико...

Први пут ћемо и ићи почетком марта, пред неке падавине, ако их буде, а други пут ћемо да видимо од разбоја ситуације...
 
Prekjuče sam bacio 150 kg uree/ha, nameravam početkom aprila korekciju ako bude bilo potrebno. Ja imam malu površinu i ne radim analize, ova količina je iskustveno određena na osnovu ranijih godina. Inače u mom kraju niko ne prihranjuje pšenicu pre kraja marta, čak i kasnije. Padala je neka kišica pretprošle noći i za noćas je najavljena, a i zemlja je bila relativno vlažna od topljenja snega.

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh