Prihranjivanje pšenice

Da,namesten je na 150cm,centar-centar gume,za sejanje kuruza i soje i za ulaz u trake od zitarice.
Ne znam koji je precnik,nisam merio,mogu izmeriti pa javiti kasnije.
 
Ovim redosledom ćemo i mi ići. Za sutra zakazano ravnanje puteva, videćemo koji će odziv biti. Još malo kad prosuši moće da se zatvara brazda. A prehrana neka čeka kišu...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
Jel imaš informaciju dali opština kod vas placa nekom ravnanje puteva? Trebalo bi da bude licitacija.
Kod nas uzmu pare, naravno ne urade pa posle nikako ujediniti ostale da se radi to
 
Ovo se mi organizujemo medjusobno. E sad, čuo sam da ima nešto na nivou opštine i ovi naši su valjda podneli zahtev kako čujem. A šta će biti od toga videćemo...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Mi radili analize ranije dok mi je bio otac živ, nije trebalo da se da fosfora i kalijuma po analizi, tako smo i uradili, pa smo imali tačno k... kukuruza na njivama na kojima nismo bacali jesenje đubrivo.
Ako sam razumeo dobro, ja bi da se nadovezem, stric je tako isto pola njive djubrio po analizi, pola po svom.. gde je analizirano rodilo skoro tona manje psenice.
 
Другар радио анализу и једну њиву да их провери узорак подели у две кесе и различито означи, један узорак није требало зрна вештака, а другу је требало нешто грдило да се баци. Ај сад им ти веруј у њихове анализе.
 
Другар радио анализу и једну њиву да их провери узорак подели у две кесе и различито означи, један узорак није требало зрна вештака, а другу је требало нешто грдило да се баци. Ај сад им ти веруј у њихове анализе.
Zajebu se ljudi pa rade analize nakon sto bace osnovno djubrivo pa hoce sonda da pokupi zrno djubriva i bude haos onda
 
Zajebu se ljudi pa rade analize nakon sto bace osnovno djubrivo pa hoce sonda da pokupi zrno djubriva i bude haos onda
Рађено пре прихране никакав вештак није бацан, а радио је редовно анализе нешто је посумњао и читао да не раде добро и ајде да их провери.
 
Другар радио анализу и једну њиву да их провери узорак подели у две кесе и различито означи, један узорак није требало зрна вештака, а другу је требало нешто грдило да се баци. Ај сад им ти веруј у њихове анализе.
I ja sam jedne godine tako prošao uradio analizu i rekli mi kako ima svega dovoljno da ništa ne treba bacati a njiva nije videla veštaka još suncokret bio pre toga
 
Код нас ловачку њиву дошли узели узорак и кажу не треба ни зрна вештака да се баци њива одлична. Ако је то њима одлично онда су, моје њиве свемирске и лековите. Ова ловачка њива задњих 10г кукуруз у монокултури зубача као ћилим преко целе површине нека жутуља земља ма јад божији од њиве али, јбг стручњаци кажу не треба ђубрити. Једва чекам да видим какав ће резултат бити кад не буде ништа родило.
 
U četvrtak nosim zemljište na analizu u Vrbas da vidim hoće li oni uraditi kako treba. Ako ni oni ne urade kako treba onda nema više smisla se zezati sa njima
 
Nazad
Vrh