Prihranjivanje pšenice

Olalija pa sad kako da ti kažem. Nadam se da su i moje parcele kako ti kažeš u dobroj kondiciji ( ne znam kako to ti određuješ) ali kod mene bude pšenica 7-7,8t/ha uz naravno 2 obavezna prskanja. Prošle godine sam išao nešto i mešanog i nešto MAP-a i malo uree pred obradu i setvu i dao joj još na sve to 480 kg/ha (240x2) KAN-a i bilo je 7,6 t/ha.
To ti i kažem, ako su slične padavine bile to znači da ti je lošija zemlja nego kod mene, u lošijoj kondiciji i da moraš ići više đubriva. Prošle godine sam i ja imao sličan prinos kao ti ali mi je falilo 30% sklopa što se vidi na mojim snimcima, oko mene su ljudi lagano imali 10 t/ha.
 
Milan 11 imam analizu iz 2019 godine.
Parcela gde će biti kukuruz ima sledeće podatke: pH voda 6,18; pH u KCl 5,08; azot 0,187; humus 3,12; P 22 i K 44,5
Parcela gde će biti pšenica ima sledeće podatke: pH voda 5,71; pH u KCl 4,69; azot 0,223; humus 3,34; P 85 i K 37,9
Pa ako pretpostavimo da ti je isto stanje i sad, onda je trebalo da malo izmenis jesenje djubrenje a azota nece da ti bude viska sigurno.

Da, i dalje ne shvatam analogiju...
Mislim da hoce da kaze da ce neko videti to pa ce ukinuti tu "privilegiju".. Realno i ja sam se zacudio kad sam video te neke opstine/mesta na spiskovima nerazvijenih podrucja, kad uporedim sa ovim sto mi radimo ovde po parcelama proseka 50ari nije realno ali ajde pitanje koliko bi mi znacilo i da sam u ruralnom podrucju.. :rolleyes:
 
Kompletno moje bitisanje i ovozemaljski život su posvećeni borbi protiv konformizma i oportunizma a zadnjih 5-6 godina i protiv najodvratnije pojave, političke korektnosti. Zbog toga sam grub prema sagovornicima i neistomišljenicima, volim budali da kažem da je budala tako da mogu da kažem da mi je iskrenost najbitnija ljudska vrlina. Nije mi problem da priznam kad nešto pogrešim i nisam u pravu,nije mi problem da se izvinim. Ako izbace moje selo iz područja sa otežanim uslovima rada u poljoprivredi zbog mojih iskrenih komentara u želji da nekom pomognem, neću se kajati ni žaliti. Kako bih ja mogao da se predstavljam kao neki pod navodnicima borac za poljoprivredu i poljoprivrednike, da pričam da želim da pomognem drugim kolegama na bilo koji način ako friziram podatke kako bih pomogao sebi i svojoj okolini?
Video sam i ovde na forumu zlonamerne ljude i razumem kolegu @mica967 šta misli ali se to jednostavno kosi sa mojim principima.
 
To je skroz ok, svako treba da tera svoje i onako kako misli da je najbolje.. A da ima svakavih ljudi ima ih, zato i jesmo tu gde jesmo jer i ovi sto nas vode u propast su se morali od necega izroditi, da ne idemo dalje u off..
 
Milan 11 imam analizu iz 2019 godine.
Parcela gde će biti kukuruz ima sledeće podatke: pH voda 6,18; pH u KCl 5,08; azot 0,187; humus 3,12; P 22 i K 44,5
Parcela gde će biti pšenica ima sledeće podatke: pH voda 5,71; pH u KCl 4,69; azot 0,223; humus 3,34; P 85 i K 37,9
Po ovoj analizi je tebi zemlja kisela i mislim da tu nebi trebao bacati an i ureu jel one dodatno zakiseljavaju zemljiste. Trebao bi ici sa KAN-om

Poslato sa DUB-LX1 pomoću Tapatoka
 
Јуче направили сонду за поча сата и удри, чекам резултате.
e7efe898079f0e068d2192afd1e472ac.jpg


Послато са SM-A530F помоћу Тапатока
 
Ništa bez čekića. A na onim finim sondama ima nalepnica sa precrtanim čekićem. A košta kao da je od zlata.
 
Такву сам имао, а једном сам вадио основну анализу са неком танком сондом што ми је брат дао, напатио се хаос, овако иде доста лакше, а и цев издржава лупање.
 
Ja bas ne mogu poverovati da ovo ide lakse,aj da je tanka sonda par cm precnik,ali ovo treba lupati da bi dosao na 90 cm,plus bar desetak uboda po hektaru ,taj koji cekica to ceo dan mora imati ruke kao Schwareceneger xd.....
 
MIRBAN je napisao(la):
Milan 11 imam analizu iz 2019 godine.
Parcela gde će biti kukuruz ima sledeće podatke: pH voda 6,18; pH u KCl 5,08; azot 0,187; humus 3,12; P 22 i K 44,5
Parcela gde će biti pšenica ima sledeće podatke: pH voda 5,71; pH u KCl 4,69; azot 0,223; humus 3,34; P 85 i K 37,9
Po ovoj analizi je tebi zemlja kisela i mislim da tu nebi trebao bacati an i ureu jel one dodatno zakiseljavaju zemljiste. Trebao bi ici sa KAN-om

Koliko se moze izvesti neka realna analiza i stanje azota u zemljistu na osnovu ovih osnovnih analiza? Misli, isto imam te analize sa 30 cm, ono standardno, takodje tu ima nekih brojki o kolicini zaota, koliko se na to moze covek osloniti? Kolike su uopste referentne vrednosti za azot u ovom pojasu?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh