Prihranjivanje pšenice

Nerazumem pitanje

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Mi smo danas skupili uzorke i šaljemo na analizu.
6b5db468e4c9a515a7c0a3c2a73f9cc9.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Samo sam ovu sliku uspeo da uhvatim posto sam se vise borio sa vetrom da mi ne odnese kante. Jedna je nazalost zavrsila u susednom ataru. Uradjeni su uzorci i za psenicu i za repicu pa javljam rezultate.
 
Zadnje god kad sam sejao psenicu 2011 prihrana bila po snegu u februaru ureom. To vise nikad ne bih radio, cist promasaj, pogotovo na ovu skupocu treba navike menjati.
 
Dragan18 da li mozes da mi kazes gde moze da se nabavi takva sprava za uzimanje uzorak s kojom ti radis? Hvala
 


Оваква сврдла сам гледао у Лидлу дужине и 50цм само се довари горе Т ручка и ето готова алатка за узимање узорака.
 
Ima na otpadu u Zr nesto bolje,bar je bilo pre,svrdla takva samo malo veceg precnika nego burgija,koja je po meni bas mala ,mislim da ako se izvlaci iz zemlje sve ce spasti sa nje,nzm.Uglavnom te sa otpada burgije sam mislio napraviti nosac na rucni motorni busac rupa za sadnice.Sto rucno da vrtim kad mogu motorno ocas posla....
 
Са ове бургије неће спасти јер је тако направљена. И земља сада када је влажнија лепи се као пластелин за бургију. Не треба ту њима земље по кубика, код нас имају у ПСС имаји шипку и са једне стране беусилицом или глодалом урезан канал у дужини од 60цм то набијеш у земљу само окренеш у круг и вадиш напоље. Земљу шеафцигером огулиш у кантиџу или кесу о носиш им на узорковање.
 
Nazad
Vrh