Prihranjivanje pšenice

A vidiš kod nas fiat uno oseti kada ide kroz psenicu. Ja isao u prehranu mišova, pa sam išao i kolima kroz njivu.
 
Код мене се једва познају трагови од трактора сад када смо прихрањивали, јесенас у сетви сам га добро очепио ваљком.
 
Rano ili kasno, prihranio drugi put pred najavljenu kišu. Ko zna šta će biti posle. 100kg/kj AN.
 
Juce 2 prihrana sa oko 200kg ana.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Isao sam 280kg ana u prvoj prihrani oko 10.2.

Послато са SM-N970F помоћу Тапатока
 
Počinjem polako da razmišljam o prihrani.
Do sada sam bez analize napamet išao 100 kg uree +100-120 kg An po kj.
Po cenovniku ove g to izađe cc 180-200 eura.
Šta raditi da se izvuče najbolja dobit???
Definitvo bacanje napamet neće se raditi ove g.
Sale je stavljao nekad analize gde po preporuci nije trebalo azota ali ako se ne varam on je išao neke minimalne količine.
Čemu se nadati ako se ide bez đubriva,pola doze ili po starom?
 
Ja cu prvu prihranu krajem januara pocetkom februara oko 100-120 kg uree(koju sam uzeo po 115 dinara) a posle cu verovatno analizu pa videti sta treba, ali maksimalno ce ici cenovno oko 7-8 hiljada kana ili ana i to je to. Mislim da treba baciti djubrivo pa makar u manjim kolicinama, a pogotovo prvu prhranu ne treba preskakati druga nije toliko bitna.
 
Mi prekljuce bacili uree koju nismo stigli jesenas posle Mapa da dodamo,40kg po kj. sada i za mesec ipo ide analiza tako da ce da vidimo sa cim i koliko cemo da radimo na prolece. Kisa je uradila posa,vreme bas i neide u prilog. 13 stepeni danas.

Sent from my S60 using Tapatalk
 
Počinjem polako da razmišljam o prihrani.
Do sada sam bez analize napamet išao 100 kg uree +100-120 kg An po kj.
Po cenovniku ove g to izađe cc 180-200 eura.
Šta raditi da se izvuče najbolja dobit???
Definitvo bacanje napamet neće se raditi ove g.
Sale je stavljao nekad analize gde po preporuci nije trebalo azota ali ako se ne varam on je išao neke minimalne količine.
Čemu se nadati ako se ide bez đubriva,pola doze ili po starom?
Kod nas su u martu 2018.ovi iz agrozavoda radili analize zemljista i posavetovali ljude da uopste ne treba da bacaju djubrivo na psenicu. Niko ih nije poslusao 100%,neki su prepolovili planirane kolicine,a neki su bacali po svome,uglavnom 200kg An-a pa jutru. Razlika u prinosu je bila negde i preko 1000kg po jutru.
Druga stvar,cesto se desi da negde ne sastavi rasipac i razlika bude ocigledna,psenice koja nije dobila djubrivo dobike limun zutu boju i nema nista od nje.
Pricam za Vrsacku zemlju,mozda neka druga zemlja proizvodi vise azota.
 
На граници🤭заорано 100 кг 16.16.16 добиће 100кг уреа и 100кг АмоСулфана по кј...то је код мене овако без обзира на цену вештака,могао би да се провучем без прихране али кад иде јуне нек иде и уже.
 
Koliko god da je skupa Urea ide februara kao prva prihrana,bez nje nikako

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Ide vreme u prilog kasnoj setvi ali no.
Ovo "ali no" je jako bitno. I prošle jeseni i zime je išlo vreme na ruku kasnijoj setvi. Mi sejali u drugoj polovini novembra, bilo toplo i suvo. Krenula jako lepo. Posle došao onaj mraz, ove ranije sejane oprljio lepo ko totalom da su prskane, a ove kasnije je mraz fino proredio, izmrzle cele biljke. Posle u junu ove ranije sejane završile nalivanje i prešle u sazrevanje, a ove kasnije bile u nalivanju i suša ih dokačila dobro. Krajnji rezultat, ove ranije sejane od 5t po jutru pa na više, a ove kasnije oko 4t. Tako da ništa se ne zna dok sudija ne odsvira kraj... Ali no....

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh