Prihranjivanje pšenice

Da li je istina da pšenice koje su prihranjene po snegu nisu požutile?
Imam 5 parcele Aneri LG,prihranjen u januaru po snegu,na 5-oj parceli je ubačena Anapurna ,ona je dobila po tamburi i na toj parceli je i Aneri malo dobio (puno manje od Anapurne).Na ostale 4 parcele Aneri je baš lepo zdravo zelen.E sad ja mislim da je jadac što su te 4 parcele sejane u orano kukuruzište a ova u tanjirano,verovatno je deo i sortna odlika,ali mislim da nema veze sa vremenom đubrenja.
 
Juce baceno kan-a prva tura po mojoj Alcantari i Solehiu. Setva je bila 12.11. i vrlo malo ima ostecenja od mraza. Nocas palo malo kise taman da ga istopi. Za sad sve ovo nije lose. U drugoj polovini marta ide prva zastita i eliminacija korova i insekata a posle toga pocetkom aprila druga prihrana kan-om.
 
Od pre neki dan slika, Celule je u pitanju, a prihranjen sa ANom 120kg/kj 4.3. '21.

IMG-20210302-140142.jpg
 
Ja u četvrtak sa sinom razbacao AN 700 kg na 2,6 ha, prva prihrana. AN mađarski, lepe granule, nema prašine ni kamenčića.
Lepo je žito, videću kako će se kasnije razvijati situacija.
Sinoć bilo malo kiše u Mačvi, valjda se rastopilo. Pod šupom čeka KAN za drugu prihranu.
 
Kod mene u trgovinama ne drže AN. Volim se informirati i evo pitanja. Koje su prednosti i nedostaci u odnosu na KAN, odnosno za što je koji primjeren?
 
Nazad
Vrh