Prihranjivanje pšenice

Auuuu, majko bozija.
Pa zar jos uvek radite u dzakove?
 
Moje misljenje je da je broj jedan kod proizvodnje psenice izgraditi sopstveni skladisni prostor. Sta vredi prinos od vagon na hektaru kad te oderu u zetvi.
Vise ni taj nacin nije siguran! Pobrinuli su se i za te kucne lagere! Uostalom pitaj ljude koji imaju soju u sopstvenim lagerima! Jednostavno nemaju kome prodati robu!

- - - - - - - - - -

Danas sam hteo prihraniti sa 120 kg/kj AN-a ali kisica je zeznula stvar!
 
Posle koliko vremena pocinje Urea da deluje? Mislim da je neko na forumu pisao da posle tri nedelje, ali ne mogu pronaci taj post...
 
Ja ću da fiknem na jednu malu parcelu od o,4 ha 2 prehrane po 150kg kana da vidim šta će da bude.Lijepa je,dobro nikla,apač je u pitanju.Interesuje me kolko može podnijeti da ne legne i koji će rodd dati.

Ne znam vise koliko gnojiva ali sa prinosom do 4,5t/kj meni nije polijegala ali vec kod 5t je bilo lose, zavisi i od vremena a ne samo gnojidbe, nisam koristio regulatore rasta ili slicno, inace apac je i dosta visok.
 
Noćas opet kiša tako da u njivu ne može ni pješke.Mislio sam početi ručno ali neda vrijeme.U martu,tamo oko 16 -tog najavljuju snijeg a kiša je svakih 3 dana.Sranje u epizodama španske sapunice.
 
Sredinom februara sam prihranio psenicu sa 115 kg uree a jesenas pod tanjiracu od70 do 100kg mapa velikog..sad sam u nedoumici da li da kupujem an da jos prihranjujem u martu ili ne,isplatili se na ovakve cene? Sta vi mislite? Nisam napisao da su te kolicine na k.j...
 
Mi naše treba da odradimo kako bi povećali prinos, a mnogo faktora utiču na konačnu cenu u žetvi.
 
jedno pitanje za sve kolege,sta mislite da nije malo kasno sa prihranom psenise ureom?da li je pametno da joj sada bacim to jest kad dozvoli vreme ureu ili an?nisam joj nista bacio u februaru,kada sam je sadio bacio sam 200 kg mesavine po hektaru
 
:ideja:dobra ideja,sto ranije to bolje:ppozdrav:da li je neko mozda mesao ureu i an?pa da joj nesto azota bude odmah dostupno a nesto za kasnije kad proradi urea?
 
Danasnje prihranjivanje psenice Uan-om.
JSBKup.jpg

RTqOSo.jpg
0QEiiR.jpg
 
Nazad
Vrh