Prihranjivanje pšenice

Aha i zvekne je toplotni udar, pa oni koji imaju 4000kg po kj se udaraju u "zadnjicu" od srece.
 
Kolege nemojte bas biti sigurni da prosjek od 6t/ha nije moguc,tako smo i mi tvrdili kad su kolegi u njemackoj rekli da je 8tona slab prinos e sad vise ne mislimo tako
 
Pankin ovde se polemiše o prinosu 6 tona po k.j.Kolege su odavno prevazišle prinose od 6 tona/ha. :osmeh:
Ja se izvinjavam na greški ja sam i mislio 6 t na jutro a pošto sam pisao na telefon više mislim kako pišem nego šta pišem .moj rekord je bio lane(uz svjedoke vršeno i vagano i nije pokus)10100kg na 10090m2

- - - - - - - - - -

a bilo je i za par kila i većih prinosa kod drugih domaćina
 
Lično mislim da je 6t/kj domen naučne fantastike .Bez uvrede bilo koga,i omalovažavanja nečije proizvodnje jednostavno pozavajući ljudsku prirodu neminovno je da se te cifre iz godine i godine samo povećavaju , pitanje je koliko smo stvarno iskreni prema sebi i prema drugima.
 
Lično mislim da je 6t/kj domen naučne fantastike .Bez uvrede bilo koga,i omalovažavanja nečije proizvodnje jednostavno pozavajući ljudsku prirodu neminovno je da se te cifre iz godine i godine samo povećavaju , pitanje je koliko smo stvarno iskreni prema sebi i prema drugima.
Kolega ja sam i jesenas kad se skidao kukuruz zbog ovakvih stvari pozvao njih nekoliko da ih ugostim i da budu prisutni pri skidanju usjeva (a i pri klanju kulina ) pa da onda kažu šta može a šta ne a ne da bude da pričam bez dokaza.Ako neko prolazi kroz bijelo brdo nek slobodno svrati u kafanu i popije piće na moj račun pa nek tamo i pita kolike prinose ima pankin i kakav je domaćin .
 
Nazad
Vrh