Prihranjivanje pšenice

Minđušar ne odavaj tajne jel kad te iskopiraju pa naudaraju 6 tona po jutru neće znati šta će sa parama i eto đavola
 
Ja ću da fiknem na jednu malu parcelu od o,4 ha 2 prehrane po 150kg kana da vidim šta će da bude.Lijepa je,dobro nikla,apač je u pitanju.Interesuje me kolko može podnijeti da ne legne i koji će rodd dati.
 
f9eid5.jpg
Nikol prihranjena pre 10 dana
 
Potrebna pomoc iskusnijih kolega,Psenica u pitanju avenue i anapurna,jesenas dobile po 200kg map 12-52,pre nedelju i koji dan prihranjene sa 200kg uree,da li sad ici jos sa an-om ili kan-om,planiram joj dodati jos 150kg/ha?
 
Zanemarujete najvazniji faktor. Klimu. Nasa klima nije pogodna za 11-12t/ha psenice. Prosla godina nije pravilo. Ne secam se da su se nekada spojili 2 dobre klimatske godine za psenicu. 2013, 2015 su pogodne bile. Kada ce biti sledeca videcemo.
 
Na 12 din koliko ce biti u vrsaju ako ne i manje retko ko ce profitirati...Sa subvencijama od 4000 din po H i losom cenom zita,koju obicno prati i losa cena kukuruza mnogi ce raskrstiti sa poljoprivredom trajno.
 
Dati sebi toliko visok cilj od 6 t/kj je zaista hrabro, ali nije nemoguce. Licno mislim da se taj prinos skine mora da se poklope sve kockice. Ja bih bio zadpvoljan kad bi imao za tonu manji prosek :osmeh:
 
Nazad
Vrh