Prihranjivanje pšenice

Od svih stvari dve proverono dokazane su:
Epin extra i Novalon djubrivo za folijarnu prihranu.
Sve ostalo sto sam probao i sto su bliski meni probali je bacanje para.Ovo Vam govorim kao da ste mi braca.Ciste savesti da mi sutra nesto ne prebacite.
 
da li je neko mozda radio folijarnu prihranu sa biostimulatorom ORIXL u kombinaciji sa vodotopivim djubrivom PLANT MASTER 20 20 20?za ovu kombinaciju sam gledao u jednoj emisiji i kazu da daje izuzetno dobre rezultate i da je cena povoljna
 
Epin i Cirkon kao i Citovit bi trebali da imaju jako dobru pricu. To su jedinjenja koja se luce kod biljaka kada su pod stresom, u principu nije .... za bubreg.
 
Ja sam prvu prihranu odradio 15 feb, 150kg urea po h,planiram jos toliko da rasturim , sta mi predlazete kad sa to uradim...posto sam citao da urea radi tek za 3 nedeljeonda je tek sad pocela kod mene...
 
IMG_0446.JPG


Moja pšenica Ingenio, prva reprodukcija, danas prihranjeno sa 200 kg An po lancu/jutru. Lepo se radilo. Još ako padne malo kiše noćas ili sutra biće super...
 
Ja sada bas razmisljam o tome dali opet ici ove godine iz dva puta prihranu ili da ko Coci064 odjednom krkem sve i da zavrsimo prihranu za ovu godinu posto sam joj spremio san 150kg/kj za ovu godinu!Ovo sa kisama kako je krenulo tesko da ce moci narednih dana da se udje u njivu juce su kod mene punom parom radili ali ja sam skurcao neki me grip smlatio pa nisam imao zivota odraditi prihranu!
 
25.02. greskom baceno oko 220 kg/jutru uree na zito (rasipac Amazone od 600 litara, nismo mu jos usli u sistem), sorta Ingenio, 10 jutara. Cuo sam da kod ove sorte moze biti problema sa poleganjem ako ima viska azota, a vidim da je neki rok za prskanje regulatorima rasta oko 3-4 marta? Sta raditi?
 
Nazad
Vrh