Prihrana i đubrenje voćaka

Bilo je u Surčinu a sad nisam siguran prošlo je već ....
 
ovako odradio sam jesenje djubrenje sa npk 8 15 15 sad kod nas u mom kraju kan nikad nije bilo dali je neko imau iskustva sa yara sulfan 24 ? dali je neko imao iskustva i dali je bolji od kana i ako neko zna cenu kako mu se krece hvala u napred za prolecno djubrenje

Yara Bela azotna đubriva

Azot spreman za precizno, efikasno i profitabilno đubrenje.


YaraBela su đubriva vrhunskog kvaliteta na bazi azota, univerzalno priznata zbog svoje strateške važnosti i delotvornosti, posebno u prihrani ratrskh kultura. Proizvodi YaraBela na bazi nitratnog i amonijačnog azota garantuju uravnoteženo snabdevanje azotom, univerzalni su i lako se primenjuju u mnogim usevima. Proizvodi YaraBela posebno su osmišljeni kako bi biljka prihvatila azot u što kraćem vremenu. Dostupni u različitim formulacijama, YaraBela proizvodi parte visoke Yara standarde, pretvarajući amonijačni azot u nitratni, a u nekim slučajevima sadrže dodatna hraniva nužna u biljnoj ishrani, kao što su kalcijum i sumpor.

sulfan_pakovanje.jpg
 
Poslednja izmena:
Yarina đubriva su kvalitetna jer imaju i dosta mikroelemenata (bor, magnezijum, cink...).

Sada ti doduše nije vreme za azotno đubrivo, već na proleće, oko aprila.
 
Znam oktopode nego se raspitujem koje yarino djubre je samo azot tipa kana san urea itd.. Da bih mogo naruciti posto ovde kod mene u mom. Kraju nista nije nije sigurno hvala u napred pozz :ppozdrav:
 
Pa nazovite lepo distributera pa pitajte. Svi oni imaju strucne sluzbe koje mi placamo kroz cenu proizvoda. Zasto bi nagadjali...

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Naravno da ce distributer reci bacaj..a strucne sluzbe i nisu bas strucne, moje iskustvo je tako. I mene i teresuje ovo djubrivo, ako neko ima iskustva neka napise nesto
alex.bundalo@
 
Pa i ja ti ovde mogu reci bacaj i hoces mi ti verovati??
Nemojte bas toliko biti nepoverljivi. Ako nazoves ljude i kazes da si kupio njihovo djubrivo i da ne znas kako i kada da ga primenis, kakav je njegov razlog da te zezne? I njima je cilj da primenis to sto si kupio kako treba, da imas efekta od toga pa da kupis ponovo. Ako ne primenis kako treba i izostane efekat, neces vise ni kupiti.
Naravno da ima svega na trzistu. I sumnjivih proizvoda i neprofesionalnih prodavaca (distributera). Zato kad mene neko pita koji brend djubriva da izabere, moj savet je uvek da se uzme ono djubrivo ciji ce distributeri biti tu kad ti zatreba bilo kakva pomoc.

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
ovako pricao sam sa devojkom sto radi u poljo sluzbi sto mi je radila analize zemljsta ona mi je reklma da mi fali kalcijum a sad u ovoj jari sulfan ima azot i sumpor sad pise nesto u tekstu kao da ima sad ako moze svet a ovo pise Yara standarde, pretvarajući amonijačni azot u nitratni, a u nekim slučajevima sadrže dodatna hraniva nužna u biljnoj ishrani, kao što su kalcijum i sumpor.

jos nesto dali postoji nekako da se unese kalcijum u zemljstu sa nekim prepratima hvala u napred za svaki odgovor
 
ovako pricao sam sa devojkom sto radi u poljo sluzbi sto mi je radila analize zemljsta ona mi je reklma da mi fali kalcijum a sad u ovoj jari sulfan ima azot i sumpor sad pise nesto u tekstu kao da ima sad ako moze svet a ovo pise Yara standarde, pretvarajući amonijačni azot u nitratni, a u nekim slučajevima sadrže dodatna hraniva nužna u biljnoj ishrani, kao što su kalcijum i sumpor.

jos nesto dali postoji nekako da se unese kalcijum u zemljstu sa nekim prepratima hvala u napred za svaki odgovor

Kakav je pH zemljista?
 
Zasto mislis da je bolja veca pH?

Послато са U8815 користећи Тапаток 2
 
Verovatno sto je iz srbije a tamo je niza ph i teže ka vecoj tj neutralnoj 7 a mi u vojvodini kazemo bolje niza jer nam je uvek preko 7 i tezimo ka nize:osmeh:
 
Zato sto retko koja biljka hoce da raste u kiseloj zemlji. U Sumadiji bacamo krec radi povecanja ph u zemljistu...

@Vladimirl
Od kad to Beska nije u Srbiji? Ispade da sam ja " iz Srbije" a ti si nisi? Sumadija ti je jedna regija u Srbiji isto kao i Srem...
 
Nebi se nija složio sa većinom što reče kolega gorski , ali uglavnom jocica samo kreč i to je to . Te količine Ca u djubrivima su male za popravljanje zemljišta .
 
Radi smanjenja ph vrednosti u Alkalnim (ne kiselim) zemljistima koristi se NPK djubrivo sa dodatkom sumpora (S). Sumpor smanjuje ph vrendnost (zakiseljava zemljiste)... U Kiselim zemljistima izbegavati djubriva sa dodatkom sumpora...

1zxp4px.jpg
 
Nazad
Vrh