Prepoznavanje bolesti i zastita od istih kod jagoda

U septembru prošle godine,Zenga.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
Dobre su,nisu sve ovakve. Nisam odmah u početku prepoznala da im nešto jede list i grize stabljiku,dok sam to primetila jagode se prepolovile.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока
 
IMG_6375.jpg
[/URL] imag uh sta je ovo ljudiur[/IMG]
 
316ud0w.jpg


Da li je ovo neka bolest na listu,ili ? Prskano je sa swicom pre 4 dana,pre prskanja nije bilo tako...
 
Ok hvala na odg...voleo bi da jos neko kaze svoje misljenje,i ako je ta bolest u pitanju sa cim da je sprecim ?
 
Signum, quadris, promesa... kod promese je jedino karenca malo duza 10 dana za ova dva je 7 dana stim da je signum i za sivu trulez i antraknozu


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li je ovo od pegavosti lista lezija ili sta vec.Ako neko zna molim da mi odgovori.Na takvim mestima mi se lomi list i ima ga dosta.Da li je moguca neka zastita.Branje mi kreće za nekih 7 dana.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Kod mene list je ok samo na peteljkama od lista se pojavljuju braon fleke i na tom delu se lomi list.Ovde kod mene kad dune severac sve mi polomi list na takvim biljkama.To mi se desavalo i prosle godine i dvogodisnje biljke pred kraj branja ninašta nisu izgledale pa sam ih povadio.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Primetio sam da negde i na stalonama koje su krenule pojavljuju se te fleke na stabljici.Da li neko zna sta moze da bude.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Moguce da je jagodina pipa ako ti se pojavljuje i na cvetnim drskama onda je sigurno ona.

Послато са F3111 уз помоћ Тапатока
 
Bitno je ispostovati dozu, t.j. kolicinu preparata po jedinici povrsine! Naravno da i kolicina vode igra ulogu, ali presudna je doza.

Послато са 5045D уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh