Predsetvena priprema zemlje

Kakva su vam iskustva sa teskim drljacama tupanjac,moze li se na dobro izmrzlom oranju posle jednog prohoda teske drljace odmah sejati kukuruz i soja??Da li je neko radio tako??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
 
Kakva su vam iskustva sa teskim drljacama tupanjac,moze li se na dobro izmrzlom oranju posle jednog prohoda teske drljace odmah sejati kukuruz i soja??Da li je neko radio tako??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Ja moju danas probao i verujem da moze setva odmah bez problema.Uradio nesto parcela na brdu jel je jos dosta vlazno.
 
Kakva su vam iskustva sa teskim drljacama tupanjac,moze li se na dobro izmrzlom oranju posle jednog prohoda teske drljace odmah sejati kukuruz i soja??Da li je neko radio tako??

Послато са moto g(9) plus помоћу Тапатока
Ovo i mene zanima.. U planu je kupovina masine za predsetvenu pripremu i ako drljaca sa 2 reda rotora moze to da odradi kako treba u prolece za suncokret i kukuruz onda mi ne treba nista vise..
Ja moju danas probao i verujem da moze setva odmah bez problema.Uradio nesto parcela na brdu jel je jos dosta vlazno.
Koju imas i sa cime je vuces ? Pitam jer su nam slicni uslovi rada..
 
Tupanjac tesku 4.4 m jd 150ks. Mogao sam vecu uzeti,ne oseca je. Al dobro,kad je veliko brdo bolje da ima malo oduska.
276148394_262358829420863_5101390052163121793_n.jpg
 
Tupanjac tesku 4.4 m jd 150ks. Mogao sam vecu uzeti,ne oseca je. Al dobro,kad je veliko brdo bolje da ima malo oduska.
Ja se razmisljam za takvu ali bi je vukao sa 130ks.. E sad da li bolje uzeti tesku od 4.4 ili mozda polutesku a siru to se jos razmisljam. Treba da poravna dobro ako bi sa njom radio predsetvenu ali ne valja ni mnogo duboko da ide pa da seme ostaje u mekom prilikom setve.. Nisam pametan moracu jos da razmislim oko toga, ove godine ce i dalje to da radi sila nebeska sa setvospremacem.. xD
 
Ovaj moj traktor ima fino stelovanje hidraulike tako da dubinu sam odredjujes.Bukvalno moze da zarije skroz klinove a moze samo da pisu po povrsini. Ja nisam hteo uzimati polutesku veceg zahvata zato sto je na nekim delovima teren zajeban pa nece moci lepo da kopira teren velika sirina.
 
Imas pravo i tu, treba i o tome voditi racuna kao i o nasim zapustenim putevima kojima treba proci sa vecom drljacom mada cini mi se da su na vecoj samo produzena ova spoljasnja krila koja se podizu.. Imam vremena jos da razmisljam, to je plan da se uzme za sledecu godinu pa cemo videti na sta ce da izadje. Racunam da cu sa drljacom manje vlage da vadim nego sa setvospremacem pa sam zato sad blizi drljaci..
 
Imas pravo i tu, treba i o tome voditi racuna kao i o nasim zapustenim putevima kojima treba proci sa vecom drljacom mada cini mi se da su na vecoj samo produzena ova spoljasnja krila koja se podizu.. Imam vremena jos da razmisljam, to je plan da se uzme za sledecu godinu pa cemo videti na sta ce da izadje. Racunam da cu sa drljacom manje vlage da vadim nego sa setvospremacem pa sam zato sad blizi drljaci..
Kakvu sejacicu imas?
 
Kakvu sejacicu imas?
Trenutno IMT preumatska 4 reda ali to je takodje u planu da se menja jer je tesko sranje, koliko god se cimao ne moze ona da poseje dovoljno pa to ti je. Sto se preciznosti tice nemam nikakve probleme, skoro pa u milimetar precizno kad se ide normalnom brzinom ali zato mora da ispusti bar jedno od 10 semena pa to ti je..
 
Uradio sam prvi prohod setvospremačem.Nešto drugog prohoda sam odradio drljačom i nije to tako tvrdo, zadovoljan sam kako izgleda.
 
Ja imam gadnu zemlju ali teska drljaca sprema dobro i cak preduboko,ne mogu da je obuzdam,tako da sa njom ravnam a spremacem zavrsavam,kakva diskosna sejalica,Nodet gresna potone ne vidis raonik.
 
Nazad
Vrh