Predsetvena priprema zemlje

Dasku u prvom prohodu pusti da radi/grebe i poravna toliko da ima uvek malo zemlje ispred nje, voziš malo sporije .
Drugi prohod je po meni digneš skroz i teraš brze.
Pačije šape samo ako je baš teška zemlja i ne rasipa se.
 
Ja sam mislio da prvi prolaz preko brazde odradim bez daske, a drugi (finiji) sa daskom... Ako se uopste dobro razumem u to sta ta daska radi, rekoh da ne zapinje previse na brazdu...
Kad je ravno onda ti ne treba daska, ona bas tome i sluzi da one grudve koje su gore pogura napred dok se ne stvori neki prostor da one padnu dole i na taj nacin ravnja zemlju ispred S opruga..
 
Video sam kod nas u selu.
Aktivna radna tela... kao da drljacom ili setvospremačem predješ 3-4 puta, normalno da je suvlje.
Ali svako ima svoj sistem
 
To nije uopće tako. Priprema rotodrljaćom je itekako bolja i za čuvanje vlage i za bolje nicanje, a pogotovo za sjetvu Oltom i Nodetkama. Dok su sušnija proljeća definitivno samo rd. Ja sam ove godine htio sa njom jer prošle godine iza drljaće nije bilo idealno, ali nakon ovih kiša i ovolike vlage rd bi samo zamjesila dolje, zato je specifično ove godine bolja obična drljaća. Govorim o iskustvima sa rd sa pakerom.
 
Kod mene je bilo suho jako.
A sad kiša par dana tako da nebrinem za vlagu.
Kad prođe kiša sijati.
 
Nazad
Vrh