Predsetvena priprema zemlje

Sto nisi malo vecu drljacu uzeo?

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
imam njiva i po bregovima pa je ova taman... ili sam mogao uzeti polutesku od 4,4m, i ona bi odgovarala.. ali vise od toga, sta znam, nisu mi ni parcele prevelike, uradim i sa ovom a traktoru je lakse..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
 
Kod mene na jednom delu gde je zatvorena brazda kaljavo drgi deo njive moze da se radi jedino je pri dnu gde je teska zemlja kaljavo.

Ostaje posle ovih kisa ako ga uradim i padne malo vise kise ode djubrivo sa sitnom zemljom kod komsije.
 
imam njiva i po bregovima pa je ova taman... ili sam mogao uzeti polutesku od 4,4m, i ona bi odgovarala.. ali vise od toga, sta znam, nisu mi ni parcele prevelike, uradim i sa ovom a traktoru je lakse..

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
Meni se isto vise svijdaju te manje, tj manje sirine, trebale bi da su teze dosta
 
Finisiranje za kukuruz
IMG-20210404-123317.jpg

IMG-20210404-132344.jpg

IMG-20210404-123324.jpg
 
Mozda zaglavila rucica na ciklonu

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ш'а је ово по њиви!? Остала заборављена бала стиропора у циклону, па га он прежвак'о и разбац'о по њиви?

;)
 
Drljaca se teze vuce zbog gustog rasporeda radnih organa, pravi veci otpor, i teza je u odnosu na Setvospremac...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Drljaca se teze vuce zbog gustog rasporeda radnih organa, pravi veci otpor, i teza je u odnosu na Setvospremac...


Sent from my iPhone using Tapatalk
ok, to znači da bi bila najbolja opcija neki spremač tipa germinator/ravne "S" opruge da ne vade mokru zemlju napolje, a da ipak malo popušta otpor i olakša traktoru, - jel bi on išao lakše od teške drljače?
 
Po mom mišljenju,teške drljače odrade posao i manje isušuju zemlju.I koliko vidim dovoljan je 1 prphod.
Imam jedno pitanje:nakon prvog košenja deteline imamo u planu da je uzoremo.Sa kojom mašinom pripremiti za setvu kukuruza.U pitanju je teška zemlja,za prolećna pranja.
 
Nazad
Vrh