Predsetvena priprema zemlje

Samo kada su pokovani klinovi radi super iza guma,za drljaču je najbolje ko radi dosta svaku drugu godinu da pokiva klinove.
 
Ja iskreno ne volim to sto ove sad drljace naprave. Po mom misljenju to je lepo samo na oko. Akonje malo tvrdja zemlja tu odmah mora setvospremac.
 
Kod mene javljaju za noćas 10l snega i naredne tri noći i jutra dobar mraz. Setva će da kasni sigurno ove godine ali će biti kao kafa pripremljeno, malko sabijeno i vlage na 1cm.

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Sva je spremno,ceka se samo lepse vreme.


171561276_910571453073439_4307713322815091336_n.jpg
171790719_1101699933630836_9167415821582320877_n.jpg
 
Kod mene na 13km/h..kad sam uzeo drljacu i prve godine ja se zaleteo on jurne pa se usppri sta ti je kad pogledam na tablu on iskljucuje prednju vucu majku mu...

Послато са SM-A705FN помоћу Тапатока
 
Pozdrav, imam pitanje oko setvospremaca. I oprostite unapred na nestrucnim terminima. :)

Kupih zimus setvospremac, 2.25 radni zahvat, ima letvu, 4 reda onih S nosaca, zatim onaj kao jez valjak i na kraju standardni valjak. E sad, proizvodjac mi dao dva tipa nastavaka koji se kace na ove S nosace, jedni su kao ravne lopatice (kao na ovoj slici https://media.mojtrg.rs/Image/4dc2c...228/false/false/1280/960/Setvospremac-2m.jpeg), a drugi su kao pacije noge (tako ih je i on nazvao, kao ovde https://lh3.googleusercontent.com/p...zsBHhDPNb6Q2UI8P89QvuKG-cimamXhiS0RPI9d8pq7tk). Ima li neko neki savet oko ovih nastavaka, na njemu su namontirane pacije noge, a ove druge mi je onako zapakovao. Cuh od nekih ljudi da stavim ove ravne lopatice u prva dva reda, a u druga dva da ostavim ove pacije noge.

I jos jedno pitanje, ova letva, skinuti ili ne? Neki kazu nikako bez nje, neki kazu da mnogo muci traktor...

Sta kazete, sta je bolje i zasto? :)
 
Ja sam mislio da prvi prolaz preko brazde odradim bez daske, a drugi (finiji) sa daskom... Ako se uopste dobro razumem u to sta ta daska radi, rekoh da ne zapinje previse na brazdu...
 
I treba da zapinje zato služi, da ravna zemlju i zatrpa trag točka samo je našteluješ po visini koliko da gura zemlje ne valja ni previše
 
Ok, tako cu onda, ostavicu je negde na sredini, ni previsoko ni prenisko, pa da probam. A siljke cu definitivno, pretpostavljam da na bih vadio vlagu ovim pacijim nogama...
 
Nazad
Vrh