Predsetvena priprema zemlje

Kod ovakvih medja nema nekog održavanja. Kad se prska uhvatiš malo medju, posle žetve pšenice kad se prska totalom totališe se i medja. Da su korovi problem, jesu, jer korov na medji cveta i razmnožava se... A prateći ovaj forum već više od 10 godina vidim kako se kod vas komšije "razmnožavaju" i šire, pa je teško odlučiti šta je bolje. I jedno i drugo imaju svoje mane i prednosti.

Drugo, meni se nikad nije desilo, a imam više od 50 parcela koje radim, da mi neko poprska koji red kukuruza, ili soje, suncokreta... Vidim kod vas se to na primer često dešava.

Još jedna stvar, mada ima izuzetaka. Kada se skine usev, i njiva je takoreći slobodna, ako neko iz nekih razloga treba da prodje kroz njivu, zvaće telefonom da pita, e jel nije problem da prodjem kroz tvoj strnjak i slično. Jednostavno to se poštuje od davnina i tako smo mi mladji nasledili.
 
Poslednja izmena:
Pazi,ja koliko znam nema ni jedan.Ja imam smao jedan problem oko tih stvari a to je na parcelama koje nisu radjene 20-ak godina(a ja ih radim zadnje 3-4) su napravili novi put jel im je bilo lakse tuda da idu.U medjuvremenu pravi put je zarastao totalno (na sred puta drvo cc-a 30cm precnika) pa onda i dalje idu kroz moje.Al jbg to su mi sve rodjaci i onda cutim i pustam ih jel drugacije ne mogu doci do njiva.
 
Taj sistem medja je najbolji, mozemo mi da pricamo bila sta. Kada sam kao mali isao po Sumadiji uvek sam se cudio zasto nije sve uzorano. Sad bih voleo da je tako i kod nas.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
ebc871e7d395fa0c8e2fdfb6cc86f220.jpg
4b5d18617a39da264a47a8073f6157de.jpg
0d92b59a7fd36c3d4a3a4ebc8651beff.jpg
17fbb0e11e0197e973a402bf5b719b8b.jpg


Danas ovako...


Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 
@Glavonja103 kako ide? prosusilo se dovoljno?
to je vec jednom radjeno spremacem i baceno djubre?

Послато са moto g(7) power помоћу Тапатока
U jesen je zatvorena brazda,juce bacena ureja a danas pripremio,uradilo se kao nikad do sad iako na slici to ne moze da se prikaze. Setva bi trebalo da bude kao i svake godine oko 10. Aprila

Sent from my motorola one fusion+ using Tapatalk
 

@577,​

jel to za krumpir?
Ja sam jučer napravil jedan prohod običnom frezom. Bilo se zacvrklo nakon oranja pa sam mislio jedan prolaz jučer prije najavljivane kiše, a drugi i sadnja u ponedjeljak. Kiša je izostala, justro svega nekoliko kapi. Vjerujem da i bez kiše bude ok nakon još jednog prohoda.
 

@577,​

jel to za krumpir?
Ja sam jučer napravil jedan prohod običnom frezom. Bilo se zacvrklo nakon oranja pa sam mislio jedan prolaz jučer prije najavljivane kiše, a drugi i sadnja u ponedjeljak. Kiša je izostala, justro svega nekoliko kapi. Vjerujem da i bez kiše bude ok nakon još jednog prohoda.
Da za krumpir.
Ali od ove godine budem sve išao za probu s rotodrljačom.
 
I mi krenuli danas. Ide dobro. Od 9:30 do 20 h 77 jutara u 18 parcela. Merio sam i učinak. Parcela 13 jutara, duž 600 metara, sa uvratinama 1 sat i 7 minuta... Potrošnja 1,7-1,8 l/kj


Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh