Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Za odprilike tu cifru ima polovan, i nije vredno truda ga praviti.
 
dali je ko pokusavao da napravi prednji utovarivac na traktor da moze tovariti rolo bale i tako nesto slicno i koliko se to uopste isplati
 
na koju kutiju misliš, ja ću da pravim kao ovaj prvi na ursusu.de baci na papir pa da vidim

---------- Poruka napisana u 09:36 ---------- Prethodna poruka je at 09:28 ----------

kontam,misliš na donji nosč cilindra tako da kad je spušten da uklopi unutar nosača i tako dođe bliže traktora
 
Ovako mislim da uradim(prvi put crtam)
htfo12.jpg


---------- Poruka napisana u 11:40 ---------- Prethodna poruka je at 09:49 ----------

Evo ovako je jasnije,zuto je onaj na ursuzu a ja bi ovako kao crni
wgom11.jpg
 
prnjavor jel ovaj besim u jelahu kod tesnja imas li br.treba i meni ako ima cilindre, jer sam na mom prednjem utovarivacu savio jedan cilindar treba mi hitno,.
 
Pa netreba mi sa hidraulicnim cilindrom klasican mi treba nemam bas mnogo ja stajnjaka kada bi moglo to da se napravi do 150 evra ili manje samo za svoje potrebe.

Ako prosetas po otpadu,nacices materijal na kilo da kupis.I to ce da kosta oko 50 evra.Malo brusenja i varenja i eto masine da ne predje vise od 100 evra.
Onaj osecaj kad ga sam napravis, e to nemoze da se plati. :cool:
 
kod nas je više i na otpadima skupo,u Prnjavoru otkupljuje po 21e/centi a kad kupuješ kod njega naplaćuje 75e/centi a ako je neki komad namjenski za nešta n.p.r bolcn za poteznicu ne ide na kilo nego hoće 10e
 
Nazad
Vrh