Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Ne bi trebalo ali ne znam. Ove gran su skraćene za po 10cm znači gorni dio cijevi je odrezan za 10cm u odnosu na ovo kako je bilo kada sam slikao. Kačenje klipa na grani se sada pomjerilo prema traktoru tako da koliko mogu da vidim ne bi trebalo nošta i n i do čega da dira ali u svakom slučaju hvala na upozorenju obratiti ću pažnju na to.
 
Nabavio sam utovarivac u pianju je riko ribnice ako neko ima ovakav utovarivac ili neko ima iskustva sa istim voleo bih da cujem nesto o njemu
dsc00020ri.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
PetarHR i djele su bili u pravu.
Zbog dužine klipova vjerovatno ću da imam problema sa motanjem kada su mi klipovi spuštani. Tačnije neću moći da imam pun anšlajng točkova kada je kašika spuštena, jer će točkovi da udaraju u klipove. Kada se kašika podigne (klip izvuče za nekih 20-30cm) moći će da se mota bez ograničenja.
E sada nisam siguran da li će to da predstavlja veliki problem?
 
Ljudi hvala Vam puno. Drago mi je što vam se svića, a veoma sam zahvalan na svim komentarima, jer nemam iskustva sa ovim kašikama, a nisam ni mašinac pa da znam karakteristike materijala.
Znam da su te cijevi slabe, ali šta je tu je. Ja to polako radim za svoje potrebe i nije mi toliko bitno da li ću traktor đubreta da natovarim od 10 ili od 20 puta, bitno je da mogu sam da radim i da ne moram da molim druge. Planirao sam da kašika bude dimenzija 90x60cm a dubine 50cm. Njena zapremina bi trebala da bude 0,135 m3, pa sam računao ovako ako je 1m3 pijeska težak 2000kg (maksimalno) onda je 0,135m3 teško 270kg (a pjesak je, ja mislim najteži od svega što ću tovariti). Mislim da će i ove cijevi, naravno uz ojačanje iznad moći da izdrže 250-300kg što je po meni sasvim dovoljno.
Moja kasika 100 sirina 50 visina i 90 dubina.Cevi ces morati dobrop da ojacas jer dok ides sa teretom mnogo se ljulja
bhc1nt.jpg

25su87q.jpg
 
Poslednja izmena:
RatkoPa hvala ti na dimenzijama. I ja se nadam da će da funkcionše, pa i sa malo poteškoća ali važno je da se ne radi ručno. Reci mi molim te ako možeš da li traktor može da zabije u đubre kašiku koja je duboka 90cm? Meni bi baš odgovaralo da stavim dubinu recimo 70cm ali nisam siguran da li će traktor moći da je utjera u đubre 70cm i da se ona napuni?
 
Ja sa kasikom samo cistim ispust,i u to djubre moze da je napuni(visina do pola metra) a za djubre na gomili koristim vile.Mnogo lakse ulaze u djure

w98lqs.jpg


Siljci koji fale(2 kom.) su skinuti da se navare imali su lufta
 
Sinoć se malo radilo pa evo da vidite kako je to ispalo. Kašika je samo ispikovana varenje bi trebalo da bude ovih dana. Lim je 3mm a rebra 3,5mm ojačanja sam planirao da napravim od flaha 6mm debljine. Dimenzije su širina 90cm, dubina 65cm, visina 50cm s tim da sam od to 50cm savio 7cm na vrhu da ne bi teret ispadao.
Evo par slika pa da vidimo kako vam se čini:
2ccpkr8.jpg

1568qz5.jpg
 
ovako je buraz napravio i sve je ok ali se brzo poderala na donjem dijelu koji struze po betonu , kasnije je ubacio flah 120x8 od hardoxa i on sad vec traje dvostruko duze od obicnog. ali koliko sam vidio na njihovoj stranici nemaju zastupnika u srbiji http://www.hardoxwearparts.com

pu4.jpg
 
ako mene pitas ovo je bio na case-u 5120 ali ga je ove godine prodao zajedno s utovarivacem ali je korpa ostala i sad je na fendtu nekad na 312 ali vecinom na 510 jer oba imaju prednje utovarivace.

jos jedna slika s korpom

pu3.jpg


utovarivac od fendta 312 s vilicama (viljuskar)

pu1.jpg


skare za bale

pu5.jpg


izuzimac za silazu

a6d61026.jpg


8c13f349.jpg


85bd598e.jpg


954c2922.jpg
 
Ova tvoja bravica mi nije baš najjasnija?
Na kom principu ona zatvara?
Da li će se otvarati (ako napravinm onu klasičnu sa oprugom) kada budem upitao kašikom u nešto.
I meni se čini da je tvrda, mada je još nisam ni izvario ali vidjeti ću kako će da ispane pa ću onda da ojačavam po potrebi.
Koliko treba da bude debljina osigurača koji povezuje nosače i kašiku (znači onih recimo šarafa na kojima se kašika rotira)?
 
Nesko,ipak stavi ojacanja.Bolje pre, nego kasnije da peglas kasiku.

Noz napravi od gibnja.Najjeftinija varijanta.Ja sam ga uradio od gibnja sirine 8 cm debljine 5-6 mm.Zagrejao u vatri i izlupao macolom na betonu.Zavario na kasiku i brusilicom skinuo ivicu.

Za laksi ulazak kasike u djubre nabaci montazne vile na kasiku.Kad ti treba stavis ih, kad ne treba odvrnes par srafova .
Ovako npr:
fbyu6e.jpg
 
Nazad
Vrh