Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Nije baš da ne može .Ja imam bez ,malo ide sporije ali završi posao .E sad ako je na paletama nešto dobro vezano da ne ispadne kada se malko nakrivi onda može .Jedini problem kod Rusa je što je gabaritan i treba mu dosta mesta za manevrisanje .
 
jutros konacno stigla masina :osmeh:
2ut20x3.jpg

io2h5e.jpg

rhmons.jpg

ibe137.jpg

316owm9.jpg
 
Sad još skineš prednje tegove, nabaciš ih na zadnje poluge (i možda još da nadodaš par komada) i onda možeš ić radit. Vile su nekako velike za taj traktor.
 
Danas smo ga probali, na gomili uzbacivali, dize bez problema pune vile. Za kasiku koja je iste sirine ne znam dok ne probamo, mada mislim da nece biti problema. Siroke su da bi pokrivale gaz traktora. To za tegove cu morati uraditi.
 
Ma nije da on neće dić, već kad zagrabiš pune vile (il kašiku) masnog-teškog đubreta onda počne dizat zadnji trap, ljuljat ga, teže se sa trakotrom upravlja na neravnom... Kad se nabace tegovi onda je sasvim druga priča. Imao sam prilike prije 5 godina radit sa ovim Case JX 95 i Angeloni utovarivačem pa znam kako je bilo dok nazad nisu stavljeni tegovi.

348km03.jpg


Jednom se kolegi za dlaku prevrnio na neravnom terenu bez tegova.
 
To sam primetio danas, bas kao sto kazes u djubretu koje je bilo na dnu gomile mokro,tesko,masno dizalo ga je malo. Ako imas neku sliku do pozadi ajd okaci, da vidim kako je resio te tegove, da mi da ideju
 
Poslednja izmena:
Nemam slike od njegovih tegova, al imam od svojih tegova.

Na ovoj slicu su orginal tegovi od NH sa nosačem za prednju hidrauliku i fergusonovim ukočenjima.

2rnwqq1.jpg


Ovo je 10 komada od nove linije IMT-a nabačenih na nosač (komad pločevine) koji je pričvršćen za šuplju polugu i stavljen na traktor. Na šuplju polugu su stavljeni i flahovi-ukočenja kroz čiji se drugi kraj provuče onaj bolcn sa zglobom na mjestu di se kači poteznica. Ukočenja su tu da tegovi nepadaju dolje kad se protok ulja preko ventila preusmjeri na utovarivač.

b47y92.jpg
 
Kolko sam se tako kojekuda natovario đubreta po takim vagašima dok nisam stavio tegove na poluge... Znali smo se u paru vuć jer kad uletim u đubre nemoš sam van. Pa stavljaj lance na točkove... pa sto čuda. Kad sam tegove metio onda je bilo puno lakše.
 
Slavko91
Odlicno izgleda,sto nisi uzeo krokodil kad si vec uzimao sve novo?


27032012071.jpg

ovo je moj krokodil samo je bio u drugoj temi.-2m sirina.


Evo jos koja slika posle iz rada:
slika0247.jpg

slika0248.jpg

slika0249c.jpg
 
Poslednja izmena:
Slavko,da li koristis traktorske izvode hidraulike ili ima svoju pumpu i razvodnik?
 
igordulic
Kad sam bio kod njih u Utrinama jedna je bila spremna za isporuku (mozda je to bas i ova tvoja) pa sam se dvoumio nju ili vile. Z
a nju bi mi morali dodavati jos jedan par izvoda, a i skuplja je, s obzirom da mi treba 2 put mesecno i vile ce odraditi posao.
Spajki
Izvode, 2 para.
 
Nazad
Vrh