Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
glavas bruko jedna onakva masina a nisi uzeo pravi utovarivac. Popravljaj se odmah da ne ruzis onakvu masinu
 
Moze li neko da mi kaze dimenzije vila za zadnji utovarivac,dimenzije siljaka,ukupna sirina,visina?
 
Posto nema zasebna tema o grajferima, ajde da pitam ovde:
-Na koji nacin grajfer "radi", tj da li dobija pogon preko kardana traktora , ili preko hidraulicnih izvoda na traktoru?

-Da li se kaci na traktor poluga i toplingera, pa ga traktor moze nositi svuda gde je potreban?
-Koliko bi mogo da podigne grajfer koji se kaci na imt 539?
 
Malopre ti poslah pp :osmeh:
Procito sam i tu temu, al nije bilo previse, vec sat ipo citam poruke koje bi mi mogle koristiti.
Ako ima svoju pumpu, onda pretpostavljam da je pogoni kardan, i da onda grajfer nema dodirnih tacaka sa hidraulicnim izvodima na traktoru, tako?
 
@Farmer II

Ja imam grajfer 14. Oktobar koji ima pumpu koja se kaci na kardan i lancem se osigurava da se ne okrene pumpa. Grajfer ima komplet svoju hidrauliku a od traktora koristi poluge i toplink. Razvodnik ima 6 rucica-2 sa stope, 1 za levo/desno, 1 gore/dole, 1 za da kazem napred/nazad ali u kombinaciji sa prethodnom rucicom bude i gore/dole i 1 za kasiku/viljusku.

Ako te interesuje jos nesto, pitaj. Taj grajfer je inace predvidjen za 533/539 i moj je na prodaju.
 
ovo je masina vlasnistva clana "Daniel C"
30k9efs.jpg
 
Evo najzad da i mi stavimo frontal na traktor. Odprilike bice gotov prekosutra.



cnxux.jpg
k0o5lc.jpg
notxkw.jpg
140b6tk.jpg
 
Dali neko zna ko je zastupnik za feroflex utovarivace?
Sem agropanonke dali jos neko saraduje sa njima.
 
Ne može isto koštati ni u snu.Ako sam dobro shvatio pitanje čovek hoće da napravi klasični utovarivač koji se kači na poluge traktora koji će imati samo vile za utovar stajnjaka na sebi.Ima takvih novih sa hidrauličnim cilindrom na sebi čini mi se za 400 eura.
 
Pa netreba mi sa hidraulicnim cilindrom klasican mi treba nemam bas mnogo ja stajnjaka kada bi moglo to da se napravi do 150 evra ili manje samo za svoje potrebe.
 
Nazad
Vrh