Prednji utovarivač i zadnji utovarivač (kašika)

  • Začetnik teme misasumadianc
  • Datum pokretanja
Nesko kad zavrsis , podignes kasiku punu peska i vidis , a najbolje je uradis kako si zamislio .Dodaj dve cevi popreko obavezno ,a iznad mislim da je bolje das tavis iznad krakova sipku kvadratnog poprecnog preseka.Izgledao bi odlicno.
 
Нешко, те цеви су слабе требао си наћи нешто јаче и дупло већих димензија, а лепо то радиш.
 
2qjvgrc.jpg
 
Cuti gde baceno: ja sam ga kupio , ali mi uzo lopatu sa njega . Kaze da mu lopata treba i da ona puno vredi.
 
Za svaki traktor koji ima 4 cilindra. Bio je nekada na belorusa , ali nije imao da mi da uz njega drzace koji idu na traktoru. Zato sto su drzaci ostali na traktoru. Ne smem da javno pisem cene.
 
Ljudi hvala Vam puno. Drago mi je što vam se svića, a veoma sam zahvalan na svim komentarima, jer nemam iskustva sa ovim kašikama, a nisam ni mašinac pa da znam karakteristike materijala.
Znam da su te cijevi slabe, ali šta je tu je. Ja to polako radim za svoje potrebe i nije mi toliko bitno da li ću traktor đubreta da natovarim od 10 ili od 20 puta, bitno je da mogu sam da radim i da ne moram da molim druge. Planirao sam da kašika bude dimenzija 90x60cm a dubine 50cm. Njena zapremina bi trebala da bude 0,135 m3, pa sam računao ovako ako je 1m3 pijeska težak 2000kg (maksimalno) onda je 0,135m3 teško 270kg (a pjesak je, ja mislim najteži od svega što ću tovariti). Mislim da će i ove cijevi, naravno uz ojačanje iznad moći da izdrže 250-300kg što je po meni sasvim dovoljno.
 
A da znate sto je slozen proracun prednjeg utovarivaca.Ja sam nasao na internetu samo dinamicki i kinematicki proracun a ostale proracune jos nisam.
 
Proračuni su vrlo bitni, ali nije baš lako primjeniti to u praksi, tačnije bilo bi lako kada bi čovjek otišao u prodavnicu i kupio sve novo, ali onda bolje otići i kupiti nov utovarivač. Na primer, ja sam koristio klipove koji su duplo jači od potrebnih po proračunu, ali sam ih zato našao duplo jeftinije, a tako isto je i sa ostalim materijalom.
Sad računam težište kašike i nije ni to baš lako sračunati, mada se i to može korigovati oprugama ili sistemom da se zatvara kada se spusti na zemlju i sl.
 
Nesko najvaznije je da ga zavrsis kako si ga zamislio i da da ne odustanes a malo pomalo doteraces tvoj utovarivac do savrsenstva.
 
Ljudi hvala Vam puno. Drago mi je što vam se svića, a veoma sam zahvalan na svim komentarima, jer nemam iskustva sa ovim kašikama, a nisam ni mašinac pa da znam karakteristike materijala.
Znam da su te cijevi slabe, ali šta je tu je. Ja to polako radim za svoje potrebe i nije mi toliko bitno da li ću traktor đubreta da natovarim od 10 ili od 20 puta, bitno je da mogu sam da radim i da ne moram da molim druge. Planirao sam da kašika bude dimenzija 90x60cm a dubine 50cm. Njena zapremina bi trebala da bude 0,135 m3, pa sam računao ovako ako je 1m3 pijeska težak 2000kg (maksimalno) onda je 0,135m3 teško 270kg (a pjesak je, ja mislim najteži od svega što ću tovariti). Mislim da će i ove cijevi, naravno uz ojačanje iznad moći da izdrže 250-300kg što je po meni sasvim dovoljno.

103zxwh.jpg

30kd2qw.jpg


Sirina 80 cm,dubina 55,visina 45.Lim je 3 mm debljine uz ojacanja od sparinga 8cm sirine,6 mm debljine.

Šoder je tezi od peska,tezina jednog kubika šodera je 1800 kg.
Cevi mozes ojacati L profilima sa svih strana.
 
Poslednja izmena:
A sta mislis da uzmes jedan stari zadnji amortizer od npr golfa2, probusis rupu pri vrhu i zavaris cevku od pola cola da na nju nakacis crevo kroz koje dovodis vazduh u amortizer. Na pokretnom delu napravis usicu za klin i dobijes vazdusni klip, koji stavis da vraca kasiku u zakljucan polozaj,i jos ti treba crevo i kugla-ventil za vodu. Pritisak od 4bar bi trebalo da to moze da radi.Naravno ovo nije neophodno...
Ili ces imati i hidraulicni klip za naginjanje kasike?
I samo napred...
 
Vazdusni klip ne mogu koristiti jer nemam kompresor. Dosta bi mi bilo lakše da zavarim L profile na ivice cijevi nego da stavljam cijev iznad, siječem uglove, kasnije povezujem itd. Čuo sam za to da kada se na ivice stavi L profil cijev bude dosta jača, ali ne znam koliko. Koji L profil bi bio dovoljan da ojača ove cijevi? Da li bi bilo dovoljno kada bi samo na ivice (sve 4 i cijelom dužinom grana) stavio L profil, znači li to da ne bi morao da stavljam iznad one cijevi?
 
Po kom principu funkcionise vazdusni klip ? na sta se priklucuje i kako se aktivira ?

Tumarajuci po otpadu naisao sam na vazdusni klip sa autobusa koji otvara vrata.Imao je dva creva za dovod i odvod vazduha,pa je princip rada kao kod hidraulicnog-moja pretpostavka.Mogao bi se prikljuciti na bure od komresora za pogon klipnjace napolje.A za uvlacenje klipnjace neka ideja?!?

---------- Poruka napisana u 19:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:15 ----------

Vazdusni klip ne mogu koristiti jer nemam kompresor. Dosta bi mi bilo lakše da zavarim L profile na ivice cijevi nego da stavljam cijev iznad, siječem uglove, kasnije povezujem itd. Čuo sam za to da kada se na ivice stavi L profil cijev bude dosta jača, ali ne znam koliko. Koji L profil bi bio dovoljan da ojača ove cijevi? Da li bi bilo dovoljno kada bi samo na ivice (sve 4 i cijelom dužinom grana) stavio L profil, znači li to da ne bi morao da stavljam iznad one cijevi?

Kada stavis sa sve 4 strane L profil oko cevi dobices cev u cevi od L profila.Jacina ce zavisiti koja je debljina mesa L profila i dimenzije.L profila imas raznih dimenzija,gledaj da ih uklopis da pasuju oko cevi.
Nisam masinac da umem da proracunam to stucno ali iz licnog iskustva sa karetom(bivsa stocarka) mogu ti reci sledece:eek:sovina na kareti je od okrugle tankozidne cevi fi 60(toliko je tanka da sumnjam da je debljina zida 2 mm ne znam gde majstor nadje samo tako tanku cev) koja je pucala sad pa sad.Oko te cevi je sa 2 strane zavaren L profil 50X50 i nikad vise nije pukla.
 
Neško, nevidi se dobro, ali ovako odokativno, kad spustiš korpu dali možeš smotati volan? Čini mi se da će ti se klip sudarati s krajnicom prednjeg točka.
 
Moras i da racunas kada teren nije ravan pa krajnice spone setaju gore dole da ti ne kaci klip ili grane od utovarivaca kad je spusten.
 
Nazad
Vrh