Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Slike su ti bile dobre a sad ih neotvara.
 
fotografija-0469.jpg
[/IMG]
fotografija-0470.jpg
[/IMG]
fotografija-0472.jpg
[/IMG]
fotografija-0473.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Da probam još neku
fotografija-0474.jpg
[/IMG]
fotografija-0475.jpg
[/IMG]
fotografija-0426.jpg
[/IMG]
fotografija-0427.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Evo još samo da nebudem kritikovan da sam uzurpirao celu stranicu.
fotografija-0428.jpg
[/IMG]
fotografija-0448.jpg
[/IMG]
fotografija-0449.jpg
[/IMG]
fotografija-0465.jpg
[/IMG]
 
Samo slikaj, slike govore više nego hiljadu reči.Veoma prosto i praktično rešeno,nadam se i funkcionalno i zanima me da li su cilindri priključeni na izvod za kipanje prikolice?
 
čekaj,jel ovo nisu jednosmjerni cilindri,nijem mi jasna hidraulika pa kontam ako ide dole slobodnim padom kako si da podiže.Jako lijepo odrađeno,imam i ja torpeda 45 pa možda napravim eto čisto da selo vidi.
 
Upravo tako .Iako je svaki klip puno jači na izvlačenje nego na uvlačenje.
 
znači od svakod jednosmjernog možeš uraditi i odabrati dal da izvlaži klip ili uvlači.može li to sa dvosmijernim tako samo blokirati gornju ili donju rupu

Ne ,malo si pobrkao stvari pa da razjasnimo,Jednosmerni klip se i zove jednosmerni zato što može da gura samo u jednom smeru da li je to izvlačenje ili uvlačenje,a razlika je što se priključak za crevo uglavnom nalazi ,kod klipova koji se izvlače,pri dnu klipa,a kod klipova koji se uvlače ,pri vrhu klipa kao što je ovde na slici slučaj.
A od dvosmerni klipova se jedino i može napraviti to da se bira u kojem smeru će ići klip,ali ne tako što se začepi drugi priključak nego mora ostati otvoren kao odušak u protivnom klip ne bi mogao da funcioniše.
Evo slike kako funkcioniše dvosmerni klip pa će ti biti malo jasnije.

dvosmerniradnicilindar.gif
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 
Na ovoj se slici upravo vidi zašto je klip jači na izvlačenje nego na uvlačenje.Zato što je površina na koju ulje deluje prilikom uvlačenja bitno smanjena zbog "osovine " klipa .Prnjavor3@ Možeš ga koristiti i kao jednosmerni ,stim što suprotnu stranu moraš držati otvorenom da bi izlazio vazduh.Međutim obavezno je rasklapanje klipa jer se moraju mandžetne okrenuti da deluju u istom pravcu ,jer su kod dvosmernog klipa okrenute na suprotne strane.Opet i to negarantuje da izvesna količina ulja neće proći u suprotnu stranu i kada izađe klip do kraju bit će izbačena vani na otvor.Ja ih imam nekoliko u exploataciji kao jednosmerne. Jedan mali na kombajnu malo pušta pa sam postavio bočicu od kole i stavio parče silikonskog creva.Pomalo se bočica puni ,nije strašno ,izdrži sezonu da se napuni. Ov je naravno rešenje u nedostatku orginalnih klipova ,da se razumemo ,nisu namenjeni za to.

2l887dl.jpg
Evo ovde tri komada od prednje kašike Skipa.Postavljeni u nuždi da izdrže sezonu jer kada je rađena prikolica za kipanje za kamionske kratke mi tražili 300e. kom.Ostalo 6 god i još nepušaju gore na rupu .Čudo.
 
meni na rotacionij jednosmerni klip pusta na rupu(odusak) i ako sam remontovo klip sto je to tako i to samo kad je prikljucim i podignem 2-3 puta posle dizem ne pusta nigde
 
Sumadinac10
Jesu to klipovi od Belarusovog hidraulika i koliko si ih placao ?
U pravu je kolega spasoje,klipovi su od Zmaja-780 varijatorski jadan sam dobio od drugara imao je rezervni a drugi je plaćen 2000 din.radilo se sa čime se raspolagalo u ponudi je i bio jednosmerni na suprotnu stranu tj. na izvlačenje od hedera Zmaj 780 ali duži pa bi bilo problema oko postavljanja,drugačija konstrukcija masivnija kompletna hidraulika a nisam hteo da izgubim klirens napred pa sam stavio ova dva da bih povećao podiznu moć mada neznam dali ću nekad podizati nešto mnogo teško,videćemo.

- - - - - - - - - -

Samo slikaj, slike govore više nego hiljadu reči.Veoma prosto i praktično rešeno,nadam se i funkcionalno i zanima me da li su cilindri priključeni na izvod za kipanje prikolice?
Da u pravu si na cev od kipovanja cev za PH se na sredini razdvaja na brzu priključnicu kao za kipovanje (ima slika) u slučaju da moram da razdvajam traktor (npr. zamena lamele) ili demontiranje PH.
 
Nisi baš ovo najbolje nacrtao . Nikada nemože pečurka proći ovu rupu jer onda klip nebi mogao da se uvuče.Kod tebe radi na uvlačenje i ulje deluje na unutrašnjost pečurke što je jako mala površina (potreban je veći pritisak da bi se isti rad ostvario nego da ulje deluje na čelo pečurke gde je veća površina u cm2.)Po tvom crtežu ovaj gornji klip bi mogao samo da eksplodira.
 
Nazad
Vrh