Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Mišljenja sam da je manje opterećenje na poteznicu ako nosi neki priključak u transportu nego ako se traktor zaglavi sa nekim teretom pa ga neko izvlači to mu je valjda i sama fabrika predvidela da se tu vrši vuča u takvim situacijama.
druže ako ti tako kažeš onda je u redu
 
Samo su sile koje se pojavljuju sasvim različitih smerova, što može (a i ne mora) da bitno utiče na kidanje ta dva vijka....
 
Sumadinac sve cestitke,bas je ekstra smisljeno i napravljeno,eto ideje i za moj traktor torpedo da tako napravim! ali samo jos osmisliti kako napraviti prikljucno vratilo :) tj izvesti odakle i kako ! a ovako cu da pravim obavezno,vec imam klip ali je dosta veliki 90cm moram naci nesto manje!
 
Može nešto ovako:
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs


- - - - - - - - - -

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]Mo
 
Ova prednja hidraulika izdržala sezonu ,ali nisu zubače baš izdržale.Evo malo snimka u bašti.
 
Nema šta, ova kombinacija odlično odraduje posao, drljača taman poravna teren i razbije krupne grudve, iz rotodrljače ostaje zamalo prašina. S obzirom da se vidi da traktoru nije baš lako da gura sve to, nije ni čudo što drljača nije izdržala.
 
Hteo bih da ugradim PH na Fendt 312lsa...
Po mogucstvu org, da li neko zna gde bih mogao da nabavim?
 
Verujem da Fendt kupuje PH od neke firme vec ofarbane u odgovarajucu boju tako da koju god zamensku PH da pazaris neces se pokajati. Kod nas na trzistu u ovom trenutku moze da se uzme jedino Hauer PH jer ostali kvalitetni proizvodjaci nemaju predstavnistva kod nas. Hauer uvozi firma Agro tech iz Tresnjevca.
 
Моја конструкција предње хидраулике, много планирања, мало материјала и мало рада:
epj5oo.jpg
j6t0d2.jpg
. Још да направим носач на трактору.
 
Mirko lepo si to uradio samo još pojačaj kolevku dok nije pukla, evo ovde imaš kako je urađeno i čini mi se da je Bobo radio to na njegovom 549, imaju negde slike ali nemogu da nađem.
 
Колевка је од челичних плоча, није ливена. ова кутија напред где стоји акумулатор је слаба па сам је појачао изнутра.
немам намеру да је много оптерећујем, мало да чистим снег и можда
да однесем неки лакши прикључак до њиве(циклон,пар џакова...).
 
Onda ok, nisam znao da si je ojačavao, jer je Bobo imao problema sa tim, pa reko da predložim dok nije pukla da se ojača.
 
Nazad
Vrh