Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Kako se ovde podešava poluga po širini? Šta će biti na naiđete na oruđa različite širine?.
 
Vidio sam gotovo istu PH na Renault traktoru od 75KS, isto su prednje poluge fiksne, postavio sam isto pitanje i dobio slijeganje ramenima. PH o kojoj govorim je inače fabrička, nije pravljena. Vjerovatno nije ni namjenjeno da radi sa drugim orudjima sem tačno tih koja su u toj mjeri.
 
Evo i ova prekrasna PH.od Fenda sa prethodne strane nema nekih velikih mogućnosti podešavanja.Jedino pošto su nakošeni nosači poluga ,onda kako spustaš niže one su sve šire ,međutim imaju samo dva položaja.
 
Postoje neki standardi i nadamo se da se svi proizvodjaci prikljucaka pridrzavaju tih standarda. Pa zato se prednja hidraulika proizvodi kao fiksna.
 
A svi znamo kakvi su nam stAndardi .Kod mene ,male zubače, korpa za svinje, prskalica ,tanjirače ,i do 30 cm razlike .

- - - - - - - - - -

prednji-hidraulik-massey-ferguson-slika-19296642.jpg
 
Poslednja izmena:
Ak su več različite širine kopčanje na strojevima,ja mislim da je bolje preradit na strojevima kopčanje i stavit na standard nego slagat prednje poluge na podešavanje širine..Jer to kad se jednom složi ima se za uvijek..I odgovara na svaku PH,pa moguče kopčat i sa drugim traktorom koji posjeduje PH..::super::
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Evo kako je brat napravio .Samo pomičeš ovaj nosač po potrebi nabiješ na klin i netreba ti čak ni čivija .Ako hoćeš malo dotegneš vijak ,a netreba ni španer...
 
Navodno je plan da se postavi napred nešto što će zatrpavati one dole.E sad dal će to biti neka greda zakošena prema doli li neki mala jednoredna baterija od tanjirača ,neznam .A nazad će ići naravno RD.Još nije probano. U pitanju je bio ovaj klip ,ali diže dobro čak i dvoje zubače bez problema.Ovaj traktor ima ispod desne noge neke priključke i poseban razvodnik i dobro radi.
 
Ako je ovo napravljeno samo da se proba,nesto kao probni model onda uredu,ali ako mislis ostaviti ovo ovako mislim na citavu konstrukciju bojim se da joj nema zivota,slabasno izgleda za ovaj traktor.
 
Pa zamišljen je da radi barem sa ovom trokrilnom ,kakvi proba,gde bi je pravio samo za probu.Cevi su 8 x8 cm.Vidit će mo.
 
Spasoje

Sto se tice nosaca tj. te plocevine sto ti je onaj covek sekao to OK,ali donji deo (poluge,kacenje cilindra mi se totalno nesvidja)mogli ste to drugacije resiti i te cevi 80x80 koji je zid cevi?
I slazem se sa clanom Kazner-om sta je napisao.
 
Moguće .Brat je htio da pomera ove zakačke i ovako je rešio. Mislim da ovaj klip nemože dignuti nešto što će slomiti ove nosače.Čutće se gusle na proleće.Mislim da su neke traktorske poluge jače od ove cevi ,ipak je to čelik ,mada je i ovo dosta stabilno. Eno gore na slici orginal za Masseya ali je 1000e. + u HR.
 
Manje vise cilindar,nego od tresnjave prikljucka u voznji,i kad se spusti u radni polozaj tad ce da dodje do ...,???
 
Da .Pločevina varena sa strane za zid cevi .Ima Kazner pravo. Ali uvek postoji mogućnos ojačavanja i dorade a nije skupa u startu.
 
Koliko je kostalo sve. a i ako se dogodi da se polomo uvijek se moze doradito ili zamijeniti sa jacim materijalom vidite da je covjek koristijo materijal u vecini sto je imo da se sto manje trosku izlaze
 
Koliko je kostalo sve. a i ako se dogodi da se polomo uvijek se moze doradito ili zamijeniti sa jacim materijalom vidite da je covjek koristijo materijal u vecini sto je imo da se sto manje trosku izlaze

Nebi baš rekao..Nebi bilo ljepo da se u transportu polomi PH jer bi moglo svašta biti.Isto tako i u radu s nekim priključkom naprijed..Više bi bilo štete nego ta PH vrijedi..Tak da treba jako oprezno pristupit izradi PH i uzeeti u obzir puno činjenica..
 
Spasoje sto si skino sa Masnog prednju hidrauliku? Kolko bi trazio za nju? Vec mi se po glavi motaju razne kombinacije napred na traktoru
 
Nazad
Vrh