Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Imam u planu,ali jos malo pa cu drljacu da zavrsim,pa bih onda namestio jednu redovnu.

- - - - - - - - - -
Sad mi je sve jasno


zuidberg-frontkraftheber.jpg
 
Poslednja izmena:
Pa zar taj standard za zadnju ne treba da bude isti i za prednju?Ja se u to ne doznam ali nekako mi je logično jer iste mašine bi se kačile i napred kao i nazad(neke).
 
Prednja i zadnja hidraulika svakako moraju biti iste, na njih se kačaju iste mašine pa i dimenzije poluga moraju biti iste.
 
Nisam još video prednju hidrauliko da ima šire kopčanje od 880mm,a gledao sam na traktoru od 150ks..

Večina priključka koja se kopča na ph ima jednaku širinu kopčanja..
 
Masine za ph su namenske za ph, ovde vecinu clanova interesuje ph cija bi svrha bila jedino transport orudja tako da msm da nije toliko bitna tacna standarna mera poluga, vec da to bude funkcionalna ph prema odredjenom traktoru, jer nisu svi traktori istog klirensa i jednako izdrzljivog trapa da bi bas sve islo po standardu...
 
Ja nespadam u one pametne ljude ali standarda ima razni pa tako i za PH kako je već zovete, a što bi bila ista širina da fabrike nemaju šta da rade jer kod njih valjak nije sve jedno kako se okreće itd. šala ali istinita.
 
Masine za ph su namenske za ph, ovde vecinu clanova interesuje ph cija bi svrha bila jedino transport orudja tako da msm da nije toliko bitna tacna standarna mera poluga, vec da to bude funkcionalna ph prema odredjenom traktoru, jer nisu svi traktori istog klirensa i jednako izdrzljivog trapa da bi bas sve islo po standardu...

Na to sam i ja mislio, većina PH i koristi samo da odnese dvije mašine u njivu tako da je zgodno napraviti je prema mjerama koje ima i zadnja hidraulika. Pri tome, kao što kaže Ganga, treba uzeti u obzir i sam traktor - jasno je da se neka ekstra jaka ph ne može ugradjivati na traktor bez prednje vuče jer je takav prednji most slabije nosivosti, tu je i klirens, sposobnost servo upravljača da se nosi sa teretom...
 
da i sam sam ju pravio kao sto vecina zna, i isto mi je bio uzor fendt ali nije to bas toliko jednostavno za izvesti kao sto izgleda, uostalom ko god proba vidjeti ce, nije jednostavno ali je izvedivo sa dosta truda..... ja sam svoju tek sad uspostavio, klipovi bili slabi sad sam stavio duplo jace i sad dizem pr kraj traktora bez problema, jer ja sam radio dvosmijerne klipove.......
 
Nazad
Vrh