Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
005.jpg
[/IMG]
007.jpg
[/IMG]
008.jpg
[/IMG]
030.jpg
[/IMG]
031.jpg
[/IMG]
032.jpg
[/IMG]
025.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 18:59 ---------- Prethodna poruka je at 18:52 ----------

par slikica neke se i ponavljaju ako neko zna izbrisati duple neka rijesi, biti ce ovi dana jos koja ,.....
 
@tomybrzic ja sam napravio svojega jos sutra imam jedan detalj i ide priprema za bojanje i ak bog da montaza za koji dan onda crijeva i to je to....slike cu pokusat staviti sad ode gledat tesnu kozu, he he he he he..........


Svaka čast kolega rad za čistu desetku jako mi se sviđa, biće to veoma lepa i robusna PH
 
trudio sam se druze sad mi je ostalo jos neki detalj oko poluga i prednje kvacenje trebam povariti pripremiti za bojanje i obojati sastaviti napraviti crijeva i to je to, nadam se da cu to ovaj tijedan uspiti obaviti....
 
naj vise ce mi sluziti kad selim jer imam 15 ha zemlje 40ak km od kuce tak da mi je mal problem vozati se amo tamo(mada sam vec naviko i na to) a sistem brze montaze i demontaze, hm nisam htio niti razmisljati o tome jer on u principu nikom nesmeta naprijed a poluge se skidaju za 1 min dva bolcna i one su vani tak da nema potrebe za skidanjem komplet svega, a sine sam htio da idu skroz do kabine jer znam sebe past cemi na pamet da zakvacim i nesto teze pa sam se odmah osigurao, planiram napraviti ralicu za snjeg i zemlju tak da je u svakom slucaju bolje da ima ramu....
 
ti dugacko komadi su 20 mm a kupio sam u slavonskom brodu u jednoj firmi ostaala je plocevina 12 mm i to sam uspio naci na otpadu taman koliko mi treba...

---------- Poruka napisana u 17:56 ---------- Prethodna poruka je at 17:52 ----------

010.jpg
[/IMG]
011.jpg
[/IMG]
012.jpg
[/IMG]
013.jpg
[/IMG]
014.jpg
[/IMG]
 
hvala hvala, za poluge plocevina je 25 mm i da savio sam na hladno nisam htio grijati jer se tako oslabi, ma sve to jos izgleda nak bezveze sutra jos zavrsim prednju poteznicu i bacam se u pripremu za bojanje, e kada se oboja onda cemo vidjeti na cega ce to liciti.... nadam se da ce biti solidno....:osmeh:
 
Sama izrada i kvalitet na nivou,kad se radi da valja,spretan si sa alatom, jel ti ovo u pozadini na stolu dio orginalne PH po kojoj radis,.
 
Svaka čast , ja se nebi usudio to raditi , a sigurno će te izaći jeftinije (trebalo bi) , kada bi nam izbacio kolko te na kraju koštalo bilo bi super.
Jedino mi se čini da te prednje poluge bez kugli nisu baš za neki teži posao , za transport ok.
 
reci cu vam do sada sta me koliko kostalo, ploce velike 200 eura i ostalo nekih 500 kuna sto znaci 70 eura do sad znaci 270 eura plus rad koji neracunam, ostaje mi jos kupiti boju i crijeva ostalo imam sve, na kraju cu vam u bocu reci koliko to kosta, ja sam racunao 500 eura malo vise ali ocito je da ce biti cak i manje od planiranog, da u pozadini se vidi dio orginalnog PH sa masseya 30 65 ali to su samo poluge ostalo je manje vise iz glave iskemijano i u putu smisljeno i napravljeno, sto se tice kugli, da jedna kosta 100 eura i to nisam htio iz principa kupiti.... moje je misljenje da to sto sam napravio isto moze raditi sto i kugla samo je sa kuglom jednostavnije baratati, uostalom dosta starijih tipova PH ima upravo taj sistem a ne kugle tak da nesumljam u jacinu istog.....
 
Druže fino si to napravio, nema šta. Sad kad si tako fino uštedio (što kaže onaj na Patričarevoj reklami :haha: ) neka štedit na pripremi i završnoj farbi. Kupi neku čestitu da se prednja hidraulika sjaji ko pasija kesa. :osmeh: Sad moraš napravit i nosač za tegove da ih moš gore okačit, na PH.
 
Prednja hidraulika, moj veliki neispunjeni san...koji ću da ispunim ako nekad nadjem posao...

Usput, fantastično odradjen posao, sve ojačano i predimenzionisano, baš onako kako ja volim i cijenim da se radi :)
 
zombie 666 imam problem sto kad nesto radim uvijek predimenzioniram jer me strah da nece puknuti ili otpasti i nezalim na materijalu nikada, moj je stav kad se radi da se napravi cestito, sto se farbe tice necu zaliti biti ce to temeljna vise puta i zavrsna neka jeb..cka, ali je zajeb..cija prava za odraditi i treba biti jako uporan ali se na kraju isplati, ... sad valja polako praviti strojeve za naprid a to cu mozda i ovog ljeta nesto poceti ako bog da....
 
@ tomibrzic, s cime seces tako debelu plocevinu? oxigenom ili plazmom? i dali na klipovina za podizanje ugradjujes onu kocku za regulaciju pritiska?
 
Nazad
Vrh