Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
zuba je drljaca tak se kod nas veli, pa mislim da nece biti skuplje od 500 eura cak mora biti i manje, crijeva kad napravim znati cu u bocu koliko je novaca pa cu vam reci, naravno rad svoj neracunam........
 
evo sad imam komplet cijenu izrade, znaci bez rada i cilindara jer sam njih dobio od prijatelja,3400 kuna ili preracunatu u eure po tecaju od 7.55 kuna za euro je 450 eura, ja sam super zadovoljan... jos samo da ga isprobam koliko moze dici i to je to.......
 
a koliko košta claas-ova da si je naručio kao dodatnu opremu
naravno bez priključka za kardan jer ga ni ti nemaš
 
003.jpg
[/IMG]
002.jpg
[/IMG]

---------- Poruka napisana u 14:38 ---------- Prethodna poruka je at 14:33 ----------

danas sam se malo igro pa sam napravio nekaki nosac za utege, nije nesto ali sluziti ce, nije mi se dalo to malo ljepse napraviti neki sam danas uh.... orginal bez kardana su mi trazili 2500 eura plus pdv, ili 2300 nisam sto posto siguran a komplet sa kardanom znam da su rekli 4500 plus 23 posto pdv-a.. mnogo decki mnogo, je da je orginal orginal ali moje su pare tak da mi je to previse a i zasto kad je vako jeftinije i brze prodze vrijeme kad se nesto radi:osmeh::osmeh:...................
 
zaradio si 2000€ na ruke a funkcionalnost je ista a izvedba kvalitetnija
ako hočeš da sakriješ one rupe oko kačenja za toplink stavi im kao foru 4 šrafa da se vide glave delovaće kao da su tu i bili

nisi nam napisao odakle si uzeo izvod za ulje ili je već postojao u pripremi
 
za pocetak cu ga kvaciti kada bude radio poslove tipa tanjuranja ili oranja znaci za teze poslove, imam jedan problem i dok ga nerijesim biti ce stalno za traktorom, prilicno mi skakuce tak da moram voziti dok nenadzem utege koji mi pašu da ih stavim na traktor i koji nece imati mogucnost skidanja....
 
Jesi probo ono sa tlakom u prednjim gumama što sam ti pričo? Tegove možeš stavit lijevo i desno od toplingera, samo što moraš napravit nosač koji ćeš prišarafit na gornji dio PH tamo di su ti one 4 rupe prazne. Probaj jedan stavit onako proizvoljno da vidiš jel može, a reko bi da može stat na svaku stranu bar po tri komada.

Inače PH ti je za 5.
 
hvala hvala, nemogu stati a i neizgleda mi bas ljepo, bio sam danas kod rakica u pelagicevu ima on nekaki utega pa cemo nesto iskemijati a mozda i nadzek kod ovi svoji prijatelja mozda ima kogot viska a da mi pase....

---------- Poruka napisana u 13:40 ---------- Prethodna poruka je at 13:06 ----------

tamo disu te rupe ide nosac za topling polugu.....
 
tomybrzic

Jedno pitanje, ako dobro te razumem jako skače bez tegova?
Zašto nemogu biti zakačeni tegovi na PH tj dok je ne koristiš, smetaju nečemu ili?
Razmišljam i ja nešto u tom smeru a sad si me preduhitrio pa imam gde da se savetujem. Poz.
 
u principu mi i nesmetaju kada sam u transportu ali kontam zasto bi traktor teglio 400 kg tegova ako sa 100 kg tegova mogu rijesiti isti problem.... a cilj mi je da se gume manje trose, mislim da se netrose isto sa 400 kg i sa 100 kg stalnog nosenja...... nadam se da me kuzite....
 
Pretpostavljam da tu dodju jos i poluge jer je ovo prilicno daleko!?

---------- Poruka napisana u 14:23 ---------- Prethodna poruka je at 07:06 ----------

Danas sam bio na vojnom otpadu u Temerinu, odsekli su mi brenerom dva parceta grede od nekog pluga, bile su izbusene rupe i jos mi je prosekao na jednom kraju kuke i to sve me je kostalo 600 dinara a uzeo sam i hidraulicni klip za koji sam dao 1000 dinara. ;) Bice danas slike, samo da se smilujem da odem da slikam. U cetvrtak, petak pocinje sastavljanje.

---------- Poruka napisana u 17:09 ---------- Prethodna poruka je at 14:23 ----------

 
Nazad
Vrh