Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Prnjavor pogledaj slike na guglu prednje hidraulike pa možeš sam napraviti da te nekošta puno, a potrebnog materijala možeš naći i na otpadu da nekupuješ sve novo, jbg teško je doći sada u ovo vreme do para.
 
A ko je rekao da ja pravim taku kakva dođe iz JD! Moja je još bolja! :haha:
 
Sve može da se napravi da bude indentično kao na gotovim fabričkim proizvodima.Treba samo imati dobrog alata,kefalo i živce.
 
Ne toliko , al duplo vise nego ovima koji su iskazali samogradnju na forumu.
Rezanje plazmom , euro zakacke ( valjda se tako zovu) 2 klipa mnogo jaca od ovih , razdelni ventil hidraulike da nebi prevagalo ulje na 1 klip ( kolko sam citao forum samo je on 300e)
Ostalo je isto , manje vise
 
Sve što ima za kupiti rijetko se isplati praviti, pogotovo ako oćeš da to svaki dan bude u upotrebi.
Pored ostalog gdje vuči crijeva ,zauzimaju se dva izlaza nazad još ako ih nema dosta može biti problem.
 
Pa cuj druze, ako ti je PH neophodan onda ti nije bitno da li ce ti zauzeti dva izlaza nazad a creva ce uvek naci svoje mesto. I na kraju krajeva ovo sto su ovi momci pravili je sve isto kao i na originalnim traktorima sa kojih je skinuto jedino sto je prebaceno napred i doradjeno tako da ne pije vodu tvoja izjava "Sve što ima za kupiti rijetko se isplati praviti" jer ih je sigurno izaslo dosta jeftinije od par hiljada evra.
I ja sam poceo da prikupljam materijal za PH jer mi je potreban da sebi olaksam prskanje povrca i lesnika.
 
Sve što u konstrukciji ima većinu bravarskih radova, se isplati napraviti, pa čak i platiti majstora da vam napravi, pa tako i prednju hidrauliku. Fabričke odlivke, i kvalitet materijala možete nadomestiti varenjem i predimenzionisanjem pojedinih delova, što znači da vaša konstrukcija mora biti samo malo teža u odnosu na fabričku, a sve ostalo je isto. Možete čak prekopirati fabričku izvedbu, pa da vas neizađe ni upola cene te iste, a da negovogim o varijanti "napravi od toga šta imaš pri ruci" :osmeh:.
 
Pišem to zato što i meni lično treba ph na MFu , par puta sam se nakanjivao i preračunavao . Ne da bi mi koristilo , pa i prednji kardan , prava stvar ako ništa drugo za tegove jedno 1000kg mogo bih staviti šta oćeš ( metalna kocka , sa raznimčeličnim komadima zalivenim u beton ) a ovako košta puno .
Al ipak stojim iza toga da ozbiljna PH mora dosta da košta.
 
Ima na 15 strani ove teme prosto urađena prednja hidraulika što je postavio dragan82, pa kome odgovara nije problem napraviti i neće da košta mnogo, pa jbg ko šta voli, i kome šta odgovara.
 
I sam se odavno spremam za izradu ph,ali eurici uvijek nadju neki preci put,.naj gori su mi cilindri,novi skupi a po otpadima idem redovno ali ne mogu da naletim na njih,imam nekoliko slika koje se meni svidjaju a po njima cu naj vjerovatnije da radim ph jer nije puno komplikovano a izgleda odlicno,a kad ti ne treba skines jer radjena je da se lako montira tj. demontira
universalmfdeutzcasenew.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
copyofuniversalmfdeutzc.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

evo ova ph po mojoj procjeni ne bi smjelo da kosta vise od 800€ da se uzimaju novi cilindri, crijeva i ostale karafeke,zeljezo moze da bude sa otpada(cijena zeljeza na otpadu,ploce preko 8mm 0,5€ po kg).samo mene zeza ne znam koja je sirna gore na polugama jel ima neka standard mjera ili pravit kako godi na prikljucke
 
Imaju jako povoljno da se kupe cilindri na vasaru u Rumi a jos jeftinije na vojnom otpadu.
 
Nazad
Vrh