Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
ja sam u planu da pravim prvu hidrauliku na svom case-u pa me zanima kolko se otprilike krecu hidraulicni cilindri,
 
mityoo je napisao(la):
Ja mislim, da bi to bilo malo mnogo za rusov grbavi most.... Ovi sa ravnim mostom mislim da bi izdržali ali grbavi most mi deluje isuviše slabašan za to opterećenje...
Ništa, natrag za crtački sto ... Sumnjao sam i ja da mu je mlogo, al sad je i potrvđeno :cao:
 
Farmer II je napisao(la):
Farmer II je napisao(la):
Da li bi rus 82.1 mogao da radi sa imt-ovim 6-rednim špartačem za suncokret/kukuruz (dakle na 70 cm), prikačenim na prednju hidrauliku, ili bi mu to bilo mnogo? :sta:
Zna li ko odgovor? :sta:

Koliko je težak taj špartač? Stavljali su ljudi na stare ruse prskalicu od 440 litara i nije im ništa bilo.
Koliko su teški tegovi koji se stavljaju na nove ruse sa grbavim mostom? Dali su teži ili lakši od tog špartača?
 
ja kada stavim kašiku i hidrolančaru imam više od 500kg naprijed pa mu nije ništa :D , izbačeno je standardno kučište (stub) volana pa je lakši za toliko
 
U pitanju je standarni imt-ov špartač kakav ima većina ljudi, težinu mogu da procenim samo odokativno, i tu je negde valjda ~500kg ; ko zna tačno, nek napiše. koristio bi ga samo za špartanje, a za zagrtanje bi išao nazad.Pored njegove težine, treba uzeti u obzir i otpor zemljišta pri radu, tj neće on samo da ga nosi, već treba i da gura. U svakom slučaju 99% sam se ohladio od te ideje, sačekaće valjda neka bolja vremena i rešenja. :cao:
 
Ljudi, da li neko zna koliko ima kilograma prednja kašika koja se prodaje u agropanonci i montira na ruse bez razlike na prednji most, a sa njom se tovare i rol bale, stajnjak, SVE.
Koliko opterećenje tu trpi prednji most :sta:
 
Farmer II je napisao(la):
U pitanju je standarni imt-ov špartač kakav ima većina ljudi, težinu mogu da procenim samo odokativno, i tu je negde valjda ~500kg ; ko zna tačno, nek napiše. koristio bi ga samo za špartanje, a za zagrtanje bi išao nazad.Pored njegove težine, treba uzeti u obzir i otpor zemljišta pri radu, tj neće on samo da ga nosi, već treba i da gura. U svakom slučaju 99% sam se ohladio od te ideje, sačekaće valjda neka bolja vremena i rešenja. :cao:
Ako je verovati katalogu Imt spartac 6 redova sa kutijama za vestak tezi 786 kg.
 
Farmer II je napisao(la):
U pitanju je standarni imt-ov špartač kakav ima većina ljudi, težinu mogu da procenim samo odokativno, i tu je negde valjda ~500kg ; ko zna tačno, nek napiše. koristio bi ga samo za špartanje, a za zagrtanje bi išao nazad.Pored njegove težine, treba uzeti u obzir i otpor zemljišta pri radu, tj neće on samo da ga nosi, već treba i da gura. U svakom slučaju 99% sam se ohladio od te ideje, sačekaće valjda neka bolja vremena i rešenja. :cao:

jedini problem koji bi se pojavio je što bi taj teret bio daleko naprijed pa bi ti opterećenje na prednji most bilo daleko veće od same težine priključka
 
Ali,niko nije video Tomu Vinkovica da ima prednje poteznice :haha: znaci sigurno ima neka minimalna snaga.
 
nemožem da nadjem , negdje je na hr forumu :sta:
Post je spojen: [time]1293658337[/time]
_________________________________________________
google je čudo :D
SLIKE SU POKUPLJENE SA RAZNIH STRANICA I FORUMA

4181ph0.jpg


4185ky3.jpg


5233jh2.jpg


1mediumnd7.jpg


43907564.jpg
 
Ovako nesto prvi put vidim :haha: Ima i kod mene u blizini Toma ali nista ovako_Ovaj cistac snega i ne izgleda tako lose :bravo:
 
Nazad
Vrh