Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
Nema li on prednje gume pune i dosta je prednji most jak.Mislim da ne treba vecere kad cijeli dan se radi lakse je natovariti 50m drva na kipera :sta: :sta: :sta: .
 
velja imt 540 je napisao(la):
ima jedan kod mene tako nešto i kači vile traktoraske napred i nazad .stavlja po 45 bala ako ga vidim slika ću
Како вози? Има ли пилота који седи на балама?
 
vi se razumete u bale :haha: nemate vi pojma a smejete se čoveku :haha: pa to su specijalne bale ko onaj japanski kanister od 20litara što staje u džep :haha: :haha: :haha: :haha:
 
samo vi pricajte a covek to radi samo sam se zeznuo nije hidrauika nago neki ram na koi podigne
vile koje se nemogu spustati i podizati ali ima cugove skroz ispod do zadnjeg dela traktora.a mislio sam da ima hidro klip posto gura silazu sa timali je i to fiksirano
 
Pozdrav svima :cao:
Mozda ja gresim ali,od pocetka sam procitao ovu temu prednje hidraulike i niko nije napisao koliko je potreban jak traktor(koliko KS)da li treba imati prednju vucu ili ne da bi se ugradilo prednji hidraulik:haha:
Naravno,pricamo o lakim prikljucnim orudjima kao sto je navedeno.
Ja imam Rakovicu 65(bez prednje vuce) pa se pitam da li je to isplativo ugraditi,da li ce opterecivati prednji most,da li ce ZAGNJURATi alatke ...? ? ? :sta:
 
Kod nas su jos 80 ih godina na traktor napred stavljali bure od 200l (nije bìla hidraulika,nego lepo namontirana piramida pa na sejalici bio namontiran uredjaj za prkanje u vrste.)ali to ljudi sve manje sad rade.ja mogu da ti kazem da se dosta rukavaca lomilo zbog toga jer sam ih ja puno popravljao na strugu.a kao drugo-ako rakovica nema servo i sama se tesko mota ruke da ti otpadnu a gde jos da mu prednjak opteretis:haha:ne znam sta bi ti kacio napred na rakovicu?mislim da za takve stvari treba veci traktor,i da ima jaci prednjak.
 
neznam jesam li ovdje ili na HR forumu vidio da je neko napravio PH na rajku i kača međuredni špartač :sta:
 
Ovde ima znam sigurno dosta jednostavno uradjeno,ali sluzi svrsi odlicno,za komsijski forum ne znam,a isto ne znam ni u kojoj je temi ovde.
 
Da li bi rus 82.1 mogao da radi sa imt-ovim 6-rednim špartačem za suncokret/kukuruz (dakle na 70 cm), prikačenim na prednju hidrauliku, ili bi mu to bilo mnogo? :sta:
 
jbrtka je napisao(la):
Kod nas su jos 80 ih godina na traktor napred stavljali bure od 200l (nije bìla hidraulika,nego lepo namontirana piramida pa na sejalici bio namontiran uredjaj za prkanje u vrste.)ali to ljudi sve manje sad rade.ja mogu da ti kazem da se dosta rukavaca lomilo zbog toga jer sam ih ja puno popravljao na strugu.a kao drugo-ako rakovica nema servo i sama se tesko mota ruke da ti otpadnu a gde jos da mu prednjak opteretis:haha:ne znam sta bi ti kacio napred na rakovicu?mislim da za takve stvari treba veci traktor,i da ima jaci prednjak.

Rakovica nema servo to jesi u pravu!Meni bi bilo dovoljno da napred gura trokrilnu,ili cetvorokrilnu drljacu a pozadi 2,3m setvospremac. :bravo:Da li di to izdrzao rukavac :sta:?? J er opet posmatrano rakovicini tegovi napred su teski oko 150,200 kg :sta: kada skinem tegove i stavim drljacu to mu dodje slicno.
 
Samo što ti za to nećeš imati snage da vučeš dovoljno brzo pa ti spremač neće raditi radnju....
Ja sam nosio drljaču i napred i nazad pa je džombasto oranje lepše pripremilo za prolaz spremačem, a i traktor je išao po koliko toliko spremljenom od prednje drljače pa nije tolko poskakivao kao kad ide po oranju....
 
Farmer II je napisao(la):
Da li bi rus 82.1 mogao da radi sa imt-ovim 6-rednim špartačem za suncokret/kukuruz (dakle na 70 cm), prikačenim na prednju hidrauliku, ili bi mu to bilo mnogo? :sta:
Zna li ko odgovor? :sta:
 
Ja mislim, da bi to bilo malo mnogo za rusov grbavi most.... Ovi sa ravnim mostom mislim da bi izdržali ali grbavi most mi deluje isuviše slabašan za to opterećenje...
 
Nazad
Vrh