Prednja hidraulika

Da li vam je potreban prednji podizni mehanizam, za lake operacije (špartanje, valjanje) i transport

  • Da

    Glasovi: 64 60,4%
  • Ne

    Glasovi: 19 17,9%
  • Možda

    Glasovi: 23 21,7%

  • Ukupno glasača
    106
oho , pardon nisam detaljno pogledao ::namigivanje::

vidim da je dobra stvar jer ides po vec poravnjatom terenu , ja planiram isto nesto staviti naprijed kada idem sa rotodrljacom iskljucivo zbor truckanja jer njoj ne treba predobrada ona zavrsi sve odjednom
nesto slicno kao sto je zjocko sa hr foruma imao , u krajnjem slucaju moze i obicna okrugla cijev samo malo da poravnja ispred tockova

a kod tebe da nije mozda ovo naprijed malo presiroko u odnosu na drljacu koju sam vidio nazad zakacenu , jer sa ovom sirinom imas morucnost velikih ''bocnih'' sila , ako bi jednim krajom zakacio za nesto na ovoj sirini ne bi se to bas dobro odrazilo
 
Kad idu obe drljače onda se krila ove prednje ne spuštaju i onda imam isti radni zahvat na obe drljače! Ovo će ići rašireno samo u kombinaciji sa 6rednom sejalicom za kukuruz!
 
:ppozdrav:dali bi ja mogao...na imt-a 565 napraviti prednji hidraulik do nosivosti max 450kg dali bih preopteretio prednju osovinu..:haha:?
 
9qej5e.jpg

Meni nije poterbna velika podizna moć napred.
Sasvim dovoljno je do 200 kg. A i to nikad neću nositi.
30n9j6e.jpg
 
Jel imaš još koju sliku tog špartača.... I ja imam takav špartač i isto planiram da uradim kao i ti.... Tojest da špartam repu i soju bez pilota...
 
2s9sojq.jpg

Post je spojen: [time]1273375291[/time]
_________________________________________________
Položaj jedne poluge je kad ga ne koristim a druge kad se nešto kači o pr. hidraulik.
Post je spojen: [time]1273407751[/time]
_________________________________________________
Više slika ima u temi Rakovica.
 
Pozdrav
Došao sam na ideju da pravim prednju hidrauliku pa sam počeo da prikuplam polako delove. imam ovak hidraulicni klip samo malo manji otprilike ima 60/70 cm.Dali neko zna kolika je podizna moć tog klipa pošto na njemu nepiše ništa
zu2hrd.jpg
 
podizna moc ti je poprecni presjek (povrsina) unutrasnje rupe klipa (cijevi) pa puta pritisak hidraulicnog sistema
a na vracanju isto to samo oduzmes poprecni presjek klipnjace

ovaj klip sa slike ne verujem da ce da te zadovolji , em je slab em ces usljed njegovog malog poprecnog presjeka imati efekat udaranja prikljucka od zemlju (moze se rjesavati prigusnicom ali na ovako malom presjeku i to je tesko)
 
Kod mene je jedan cilindar prečnika 55mm i ja mislim da je to i dovoljno! Za špartač i drljaču..... pogotovo što je na traktoru od 70ks, a treba voditi računa i o tome koliko se opterećuje prednji most!
 
morao sam mijenjati i kolijevku
142u2ao.jpg
15p2xd2.jpg
dzup1j.jpg
rgw0n9.jpg
sve kompletno sam uzeo sa jednog zeke 7711 iz holandie
Post je spojen: [time]1276550353[/time]
_________________________________________________
da nasao sa sve kompletno
 
Nazad
Vrh