Predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane države

Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Nisam hteo da otvaram novu temu. Ovde mi se učinilo zgodnim.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ma OK samo i te novine pisu svasta i sto je bilo i sto nije... :ppozdrav:

Nego, sta mislite o ideji da ubacimo i nove kabine za traktore u subvencije, zakon je zakon a kabine su skupe pa....
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Ako po novom zakonu vlasnici traktora budu primorani da kupuju i ugrađuju kabine na svoje traktore, koji su dosad korišteni bez kabine, to bi bilo lepo od države da pomogne seljaku da se pridržava zakonom propisanih normi!
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Bolje da su sva registrovana gazdinstva dobila po rotaciju. Ipak se okreće. :ppozdrav:
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

radivoj.nadlacki je napisao(la):
Ma OK samo i te novine pisu svasta i sto je bilo i sto nije... :ppozdrav:

Nego, sta mislite o ideji da ubacimo i nove kabine za traktore u subvencije, zakon je zakon a kabine su skupe pa....
Naravno, pa ljudi imaju traktore koje su legalno kupili po drzavnim standardima u to vreme , sada drzava menja standarde i ne bi trebalo da sav teret ne predvidjenih troskova podne na ''bez kabinase''.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Još nisu zakasnili... mogli bi da je dele na šalteru uprave za trezor, kad obnavljamo registraciju gazdinstva pa da uštede i na poštanskim troškovima...
mims je napisao(la):
Bolje da su sva registrovana gazdinstva dobila po rotaciju. Ipak se okreće. :ppozdrav:
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

mityoo je napisao(la):
Još nisu zakasnili... mogli bi da je dele na šalteru uprave za trezor, kad obnavljamo registraciju gazdinstva pa da uštede i na poštanskim troškovima

A da ode ministar u emisiju "Jedna pesma, jedna zelja" :haha: :haha: :haha: ::namigivanje::
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Kako unaprediti davanje drzane zemljiste u zakup ?
Konkretan problem se desio kod nas u selu na zadnjoj licitaciji po novom zakonu. Po tom zakonu prednost pri licitaciji bi trebalo da imaju mestani ko u kojoj je licitacija. Da tako je bilo na papiru,ali u stvarnosti NE. Pojavio se izvesni Jukic iz Vajske i licitirao zemlju preko jednog naseg komsije. Izlicitirao je 55 ha ,a od mehanizacije ima imt 539 i rusa 52,plug ,drljacu,spremac i 2x prikolice dubrave,mislim komsija ima i niko nije postavio pitanje kako ce on to da odradi sa tom mehanizacijom.
Kako spreciti ovu vrstu prevare ?
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Da se zemlja ne placa unapred ako je ikako moguce ....... :udri: :udri: :udri: prakticno sam izbacen iz igre za bilo sta....
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Pa tek to ne vredi jer bi onda licitirali astronomske cifre pa posle isli na vansudska pomirenja.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

neki kompromis:haha:

ako je neko toliko izlicitirao ima da plati toliko i tacka... sta tu ima mudrolije...
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

radivoj.nadlacki je napisao(la):
mityoo je napisao(la):
Još nisu zakasnili... mogli bi da je dele na šalteru uprave za trezor, kad obnavljamo registraciju gazdinstva pa da uštede i na poštanskim troškovima

A da ode ministar u emisiju "Jedna pesma, jedna zelja" :haha: :haha: :haha: ::namigivanje::
Ako si sa sela , onda bez potrbno dajemo sugestije-za sve probleme svaki seljak zna.Ministru je valjda posao da vladi peva o svom ministarstvu,naplati pesmu ,a novac podeli seljacima.Nekako mi ne logicno da pricamo coveku sa sela o problemima sela' i tako umesto direktno problemi idu bez potrebno indirektno do min.Bez ljutnje molim, ali ako ne gresim malo-pre na forumu si postavio pitanje''sta mislimo da drzava potpomogne kupovinu novih kabina za traktore koji ih nikad nisu imali '' :sta: Nekako mi to dodje vrcenje u krug.Sa druge strane mnoge stvari koje drzava treba da odradi sa rokovima i informacijama koje treba blagovremeno da imamo, ne odradi vec nas dovodi u skripac sa vremenom kada jurcamo da kupujemo seme, naftu,servisiramo masine za predsetvu i setvu, jurimo papreno skupe herbicide... Po pitanju licitacija, prave se klanovi od kojih sitniji bivaju uguseni, a ti ljudi nemaju druge mogucnosti zaposlenja jer nema posla.Na drzavi je da resi taj problem, ja ne mogu kao sto ni jedan od seljaka ne moze.Kada je bila licitacija kod nas,za nju su znali nekoliko njih koji su i izlicitirali. Samo vreme licitacije je postavljeno u pogresno vreme-u zimu :sta: .Treba li komentarisati? Pa u vezi zakona o saobracaju...Jel bio neko iz min.polj. prisutan da nesto kaze na neke nebuloze donesene tim zakonom [ne tice se tehn.stanja].Sitnica:Jesu li asfaltirana sva skretanja u atar 20m. ako ''voz'' moze biti 18m? Da kupimo po kubik fosne i po cisternu za pranje :sta: Uh, problema kolko os' samo treba volje za resavanje.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

dicki ::svaka cast::, na sve bi dodao da se uvede tako da covek moze da izlicitira zemlju bez placanja unapred i da se licitiranje podrazumeva na X (npr. 5) broj godina,ali da covek moze da odustane odma ili posle prve godine , stim da plati zakup sto je izlicitirao , ukoliko ne plati zakup (ugovorom da se odredi neka nepokretnost ili pokretnost kao garancija) da mu se oduzme garancija.

Problem nastaje konkretno kod mene, imam mehanizaciju da radim,imam zelju ali nemam pare da platim sve unapred a krediti su skupi !
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Mislim da nase sugestije ministar ne cuje,ne zato sto nece vec zato sto oko njega ima ljudi koji mu ne prenose stvari kakve jesu vec onakve kakve im njihovi "jukici" "libelule" kazu. Ovaj kod nas je poceo da kupuje zemlju kao lud,kazu da ima 80 "brazda",licitira po celoj opstini Backa Palanka i Bac mada nebi smeo. Ne krivim ja njega,vec drzavu sto takvima dopusta to da rade. VU Karadjordevo prosto cerece,zemlju uzimaju kao da je njihova dedovina. Na kraju ce vlast past ne zbog toga sto nije radila dobro,vec zato sto ne zna sta se radi u njihovom dvoristu,ili nece da zna. Nisam ni za to da zemlju radi kako kome padne na pamet,ali kad su vec uveli obavezu pio (u cemu ih podrzavam) dajte cujte i nas PRAVE poljopvridnike. Ne moraju oni da konrolisu cene,samo nek uklone ove,kako se kod nas popularno kaze,krokodile.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

1. Zemlju licitiraju samo oni u cijoj se neposrednoj blizini ona nalazi
2. Izlazi se na uvidjaj kod kuce tog paora da se vidi sa kakvom mehanizacijom raspolaze (dal uopste moze da radi izlicitiranu zemlju)
3.nakon izvrsene licitacije i provere (uvidjaja) pravi se ugovor ,stavlja se pokretnost i nepokretnost kao garancija u slucaju ne placanja
3. Od licitacije se moze odustati odma (u tom slucaju izlicitirano preuzima sledeci koji je ponudio najvise) ili nakon godinu dana pod uslovom da je izmirena obaveza prema drzavi (a ako ne plati oduzamti garanciju)
4. licitacija zemlje na neki odredjeni broj godina recimo 5
5. redovne subvencije ako je namiren PIO
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

U sustini to je to,samo sto bi ja dodao da se po jednom gazdinstvu ogranici max izlicitirana povrsina na recimo 30 ha. Bilo bi jos malo neke dorade,ali nista sustinski,vise oko te provere licitanta.
Jos kad bi nam Nadlacki malo pomogao :cool:
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

min.50 max100 hektara po gazdinstvu... :cao: :cool:


ili taj minimum jos malo smanjiti i to je to ... eto od 30 do 100 hektara...
Post je spojen: [time]1265153923[/time]
_________________________________________________
recimo prednosti da imaju oni koji imaju vise dece u gazdinstvu... (tako se moze i unaprediti natalitet tj. podsticati ga )
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Taj problem [kao i sve drugo] svako gleda kako njemu odgovara.A treba poci od toga da su prava podjednaka za sve. Po meni : Licitira se 500Ha u mestu u kome ima 100 registrovanih polj. domacinstava[primer].Svako polj. dom. bi imalo pravo na 5Ha. Licitacija nije potrebna zato sto opstine imaju cenu zemlje [kad naplacuju por. na promet] ta svota podeli sa koeficijentom [ na pr. 10,11,12...]u zavisnosti od kvaliteta zemlje i njene cene. Na pr: u opstini ... se licitira 100Ha druge kl.= 2500e: 11 = 227,272e za jednu god. Ko nece ili ne moze [a ponudjen je] ne mora.Za tu ne prihvacenu arendu se uvecava onih 100Ha i deli na one koji hoce.Period zakupa 3 ili 5 god. [Da bi Kasnije jos neko imao sansu kao svi].Sledi izjasnjavanje o periodu zakupa i polaganje hipoteke.Placanje do 1. 11 za tekucu god.Ako neko ima na pr samo 2Ha. zemlje ne moze uzeti u zakup nesto mnogo zato sto nema zalog za to, a ono koliko moze da uzme neka obradjuje po svom nahodjenju [nek asovi il' nek plati] To je njegova licna stvar.Na dalje ako preostane zemlje,omoguciti granicnim opstinama, mrzi me sad pisati za taj modul. :cao:
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Kad bi to tako bilo kod nas bi zemlju uzela tri coveka jer mi imamo u ko tovarisevu oko 250 ha. Mora se izaci u susret vecem broju poljoprivrednika,a u isto vreme da se veci ne favorizuju.
 
Odg: predlozi mera za unapredjenje poljoprivrede od strane drzave

Kako bi uzela tri coveka :sta: :sta: :sta: Jel imate u Tovarisevu 3 registrovana polj. gazdinstva i 250Ha. za licitaciju?
 
Nazad
Vrh