Prasići,problem

Krmaci dati oksitetraciklin ili penstrep ,a prasicima dati kaodiar i sutradan razmuti neosulfox(kafenu kasicicu) u soljicu mlake vode i svakom u usta po 2 kubika dati spricem.
Stavi im posudu sa svezom vodom da imaju i u nju razmuti neosulfox.
 
Za ovo malo svinjarske prakse, nikad me nije brinuo beli proliv kod prasadi na sisi. Bude dan-dva i prođe. To uglavnom kad krenem da ih polako hranim predstarterom i to je retkost.
 
Beli proliv ili kokcidioza prasadi, uzrokovana sa Isospora suis, nije tako opasan kao prolivi bakterijske prirode. Uglavnom prođe sam, lek izbora predstavljaju sulfa preparati.
 
Beli proliv ili kokcidioza prasadi, uzrokovana sa Isospora suis, nije tako opasan kao prolivi bakterijske prirode. Uglavnom prođe sam, lek izbora predstavljaju sulfa preparati.

A reci mi za proliv zute boje,vodenast,od njega mi prasad najvise propadaju,krmace su vakcinisane al ipak ponekad probije,koji je najbolji lek.
 
Da li neko zna broj telefona vet.stanice u Kacu,ona sto pravi prasak za proliv i edemsku bolest kod prasica?
 
Kupio sam lek protiv proliva i edemske bolesti u Kacu, medjutim, prasići su dobili proliv. Mešao sam jednu dozu na 100kg hrane.
 
Iz recepture izbaci kvasac i kostomiks ne trebaju ti ,povecaj za tu meru kukuruz i ubaci u prvu smesu 1kg neosulfoxsa i kasnije u jos dve po 0.5 kg i nece biti ni proliva ni edema.
Po mogucstvu i neki zakiseljivac.....
 
Iz recepture izbaci kvasac i kostomiks ne trebaju ti ,povecaj za tu meru kukuruz i ubaci u prvu smesu 1kg neosulfoxsa i kasnije u jos dve po 0.5 kg i nece biti ni proliva ni edema.
Po mogucstvu i neki zakiseljivac.....
Ubacio sam lek koji sam dobio u kaću i još jedan od ISV. Nadam se da će im pomoći. Videću do sutra uveče.
 
Koristio sam gebicid,a od ove ture koristim mravlju kiseninu samo,250din 1kg,idem 0,5kg na 200kg koncentrata i za sada nema problema..inace i meni prasad jedeovogodisnji jecam i nema problem,a i ranije nikad nisam imao problem zbog toga....

Ajde kad vec pisem ovde da pitam, imao sam nesto malo ovas,pa sam ga u prosloj turi koristio umesto jecma i pokazao se izuzetno dobra,tj super su prasad napredovala,jer ima jos neko iskustvo/?
 
Imam pitanje za iskusnije. Prasad od dve krmace su spojane nakon odbijanja i par dana posle dobila proliv. Prvi lek im nije pomogao, drugi jeste posle drugog pakovanja tako da je u tom lecenju proslo 10 dana, a namenjeni su za tov, neki mi kazu da ih prodam jer su dugo proliv imali, nece dobro napredovati :sta:
 
Nazad
Vrh