Prašenje krmača

Jorksir+Pijetren 114. dan 16 kom.

rjf3wl.jpg
 
Ja sam nov na ovom forumu tako da necete zameriti ako pravim greske...Dali postoje neke injekcije za suprasne krmace za zastitu prasadi od crevnih parazita?

---------- Poruka napisana u 19:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:27 ----------

Jorksir+Pijetren 114. dan 16 kom.

rjf3wl.jpg
Dobra kombinacija.
 
Naravno.Moze se davati vermektin ili nesto slicno u zavisnosti od proizvodjaca krmaci 10 do 14 dana pre prasenja.To je od glista i suge istovremeno.Zasticeni su i prasici.Nesme jedino da se daje prvopraskinjama,a kasnije bez problema.
 
Pozdrav forumasi, odavno me nije bilo, prasenja ima stalno, a protiv ovakve zime se treba boriti samo dobrim grijanjem. Kod mene im ko u ljetu, evo jedne slikenapolju je -12, a kako se prasad ponasaju, Veliki pozdrav

v8otuv.jpg
 
Sutra treba da se prasi jedna,(nema ukljestenja) dosad nisam koristio kvocku nego boks pa prasici oko krmace, nabavio sam kvocku 250w i imam pitanje koliko treba da je udaljena od poda. Inace obor sada ima temp. od nekih 12
 
Ja stvnjam kvocku na 50 do 60 sm od zemlje.Dole stavim 2 table stiropora i slamu.Nocas treba jedna da se prasi obilazimo je na svakih sat vremena,juce joj je bio 114 dan.
 
Maksimalna visina je 60 cm, preko toga nemas evekta, a minimalna je 40 cm, posto ispod te visine moze da izazove opekotine kod prasadi.
Lokalno grejanje prasadi u prasilištu (http://scindeks-clanci.nb.rs/data/pdf/1450-5029/2002/1450-50290204101P.pdf) a ovo je link i tema u kojoj se opisuje grijanje grejnom plocom i grejnom lampom, pa ko zeli da sazna vise o dobro resenju grijanja za prasad vrijedi procitati.

---------- Poruka napisana u 20:16 ---------- Prethodna poruka je at 19:49 ----------

danas se oprasile dvije krmace prva landras x landras 15 kom, 14 zivih i 1 mrtvo

jfduzs.jpg


druga jorksir x landras 13 zivih kom

jg7j2g.jpg


veceras se ocekuje jos jedno prasenje, sutra jos dva prasenja i onda pauza 10 dana :osmeh:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh