Prašenje krmača

@draganpopo.Da nece krnaca da zaglavi nogu na ovom ukljestenju kod prednjih nogu na drugoj slici?
 
Evo nekih slika
scaled.php

scaled.php

scaled.php

scaled.php
 
@draganpopo.Da nece krnaca da zaglavi nogu na ovom ukljestenju kod prednjih nogu na drugoj slici?
Kod mene su ukljestenja vec 10 godina a imam ih takvih 7, pa racunaj koliko je bilo do sad prasenja u njima, a bar su 15 godina sluzila u Svicarskoj, nikad nijedno ,,zaglavljenje,, noge, niti se kad krmaca uspijela okrenuti. Hvala na brizi :ppozdrav:
 
Oprasila se nazimica joksirka, 12 komada zivih i zdravih. Tesko prasenje, i pored inekcija veterinar je morao bukvalno izvlaciti sam prasice jer je, kako on kaze, jako uska. samo je prva tri izbacila sama, svako sledece sve teze i teze. Da zlo bude vece, dok smo cekali da nagura prasice u porodjajni kanal usli unutra na kafu, i za 5-10 min kad smo se vratili ima sta da vidimo, krmaca poludela, jedno prase mrtvo, ubila ga ona a ostale pokusava kroz ukljestenje da dohvati. Strasno. Celu noc sam doijo jedno po jedno jer kako prase pusti glas ona skace ko oparena. Dok cuti i sisa sve je dobro. I evo malo pre sam uz pomoc oca i majke uspeo da ih namestim da sisaju svi od jednom i bilo je dobro. Ali jos uvek pokusava da ih dohvati. Jednom recju nemoze ocima da ih vidi, a ni da ih cuje.
Jel imao neko slicno iskustvo? Hoce li to prestati i hoce li ih primiti nekad ili mi se ne vredi truditi?::pomoc:;
 
Ima trankilajzer takozvani.Sredstvo za smirenje.Treba je osamutiti i kad malo odspavaju zajedno,bolovi uminu,prihvatice ih.Mozes i rakiju.Naspes u plasticnu flasu sa onim rupicastim cepom.Ima na decijim sokovima i strcas joj u usta.slobodno 3 4 deci,pola litre.Malo ce da se prospe.Ima da spava ko bubica i kad se probudi prihvata prasice.Veruj mi nije sala,radio sam to.Cak ja nisam imao ni ukljestenje,pa morao prasice izbaciti,pa pustio tek kad je zaspala.
 
Za taj trankilajzer nisam nikad cuo? A za fazon sa rakijom mi rekao jedan poznanik, ali sam mislio da se sali. Kao das joj rakije i onda ona jos vise poludi od nje
(kao i covek) i onda legne i spava ko klada. :sta:
 
kod mene za te problematične ide piva,ozbiljno pričam,dvolitra pive ne odbija kad pije nije ljuto a zaspi ko beba a mlijeko piči li piči.Normalno njoj jedna meni jedna s tim da one vole hejneken a ja jelen:haha: šalim se
 
E kad oce da primi onda je dobro...

ja sam jednoj sipao celu noc rakiju u ukljestenju je bila,flasa od 7 deci(dobro se secam),ja je drzim na sajli otac sipa,uspemo joj celu flasu toliko se napije da ne moze da stoji tetura se padne i spava sat vremena,dotle prasad sisaju,kad dodje sebi posle sat-ipo ustane i opet da ih pojede,mi opet po rakiji i opet tako ta mi je zivce pomerila 24 sata smo je opijali i nije htela da ih primi!! Leglo od 11 kom smo uspeli spasiti podmecanjem pod druge a gospodja je primila noz.
 
Nazad
Vrh