Prašenje krmača

Imam problem sa krmacama koje su u prplodu, odvojene su od prasadi ima skoro mesec dana, a nikako da se ugoje,mrsave su poprilicno, a jedu kolko god da im das, a dajem im dosta i kvalitetne hrane. Jel imao neko slican problem?
 
Piperazin kupi.
I to im daj. Samo noc prije nemoj hranit nekih 12h prije davanja piperazina i vodu im makni 3-4 sata prije.
I onda kad se iskenjaju ta govna pocisti fino i sve pet.
ja sam inace govna od svinja kojima sam dao piperazin zakopavao :p
 
Pravim im solidnu hranu, ide 65%kukuruza, 20% jecma, 10%sojine pogace plus kostano brasno, kreda, dikalcijum, stocni kvasac, so. I toga pojedu po 3 kg ujutru, tri uvece, i mrsave opet. Redovno im dajem ivermektin 2-3 nedelje pred prasenje, zar to nije dovoljno od parazita, inace u prvom mesecu su suprasnosti?
 
Moje neko iskustvo govori da krmace koje imaju dosta masti u sebi,brzo omrsave kad doje.Tu tezinu dosta tesko nabacuju,ali je vrate oko 1.5-2 meseca posle odlucenja.I onda opet sve u krug.Taj mi je slucaj sa dve F1,budu gao gliste na odlucenju,a posle se vrate na normalu.naravno,jedu 2.5 kg koncetrata za suprasne krmace dnevno.
 
Oprasila se joksirka (CVETA) pod landrasom 14 komada 116 dan drugo prasenje,a prvo prasenje pod pietrenom 10 komada
 
14.01.2012 oprasila se nazimica 8 kom.,večeras druga 11 kom.isto nazimica kad svi kolju krmače ja ostavljam podmladak pa šta bog da
 
Oprasila 10 kom . 4 dana pre termina . umesto 119 ona 115 .. nista nije bilo upaljeno . ni sijalica , ni ploca kako su pretekli ., nemam pojam 7 zivo .. ona 3 o njihovu glavu ., postao jhe danas krstov dan , neka tako bude
 
Jese tebi sve krmace prase 119 dan?Ja koliko znam termin je od 114 do 120.Moje su se uglavnom prasile od 114 do 116.Doduse onaj prvi pri skoku se ne racuna.
 
Pa da obicno je pravilo kad se prvi put oprasi,da se isti dan prasi i kasnije.Bar sam ja imao takvo iskustvo_Ova se nesto poremetila.Da je nisi puno terao da radi? :haha:
 
Evo ovako pošto sam najebo sa krmačama,da iznesem svoj problem i ovde da se nebi neko drugi za..bo.
Dobile su mi krmače parvovirozu i morao sam da ih posklanjam.Pošto nisam znao zbog čega(dok se nisam raspitao).
E sad dali vakcinišete krmače od parvoviroze(ja sam moje nazimice sve zaštitio)a dao sam im i inekcije da zaštitim prasice od e.coli.
 
Nazad
Vrh