Prašenje krmača

kod mene za te problematične ide piva,ozbiljno pričam,dvolitra pive ne odbija kad pije nije ljuto a zaspi ko beba a mlijeko piči li piči.Normalno njoj jedna meni jedna s tim da one vole hejneken a ja jelen:haha: šalim se
Ma tuce ona i prepecenicu,samo suska.Tako slatko pije,da mi dodje da joj otmem.Kako strcam po ustima,ona zine,pa sve oblizuje jezikom.Nije joj ni jaka:osmeh:.Sutradan valda mamurna,pa kako stenje,tako doji.:haha:
 
Hvala vam na pomoci svima! Stvari stoje ovako: smirila se, ne skroz, ali ne nisani vise prasice. Stavio sam nuz ukljestenje isteg zicu sa kockama od 3 cm i pustio prasice, samo ih je njuskala, nista vise. I kako koji cikne ona pocne da grokce, ne napada ih vise. Sutra cu ih probati spojiti skroz pa sta bog da.
E al ima sad jedan drugi problem, jako malo mleka ima u sisama, svaki put sve manje. Posle sisanja prasici ne lezu da spavaju pod sijalicu nego gladni bauljaju po kavezu. Ima li tu leka? :sta:
 
To je krenuo kolostrum.Prvo mleko,koje im je neka vrsta imuniteta.Jako je bitno da ga posisaju.Sad ce da krene pravo.Ne sekiraj se ,bice i za sirenje.:haha:
 
Evo i mene nije me bilo bas ovih dana a evo i mojih prasica,stari su dve nedelje...Pogresio sam sto sam im sekao repove dosta kratko,prvi put sam to radio,pa jos uvek im se ne hvata krastica i kao da hoce malo da krvare neki.Ne znam sta da radim?
 
@ asusaz
Prelepi su, bez obzira sto si zezno repove. Koja je to rasa? Nije li Jorksir+Pietren. ::svaka cast::
 
Ne,to su Nemacki pietreni.

---------- Poruka napisana u 18:50 ---------- Prethodna poruka je at 18:37 ----------

mislim koliko je to moguce da budu sto cistiji...inace seme sam poceo da uzimam iz Vrbasa,tamo su Pietreni(Baden-Virtemberg),a ta linija je kod mene vec petnaestak godina od jednog veterinara iz Njegoseva koji je seme doneo iz Belgije pa je to kasnije kod mene islo kako je islo...mada mislim da nemam lose.U svakom slucaju hvala Nidzo!
 
OK. Hvala.
Smirila se moja nazimica skroz. Prasici su stalno sa njom i oko nje, pazi ih ko oci u glavi,pocela je lepo da jede i pije vode. Ali mleka nema. jako malo.
 
Evo i mene nije me bilo bas ovih dana a evo i mojih prasica,stari su dve nedelje...Pogresio sam sto sam im sekao repove dosta kratko,prvi put sam to radio,pa jos uvek im se ne hvata krastica i kao da hoce malo da krvare neki.Ne znam sta da radim?
Da si mi malo blizi pa da uzmem od tebe nerastica jednog, a ovako jbg.
 
Pa druze daj joj 2,5-3 ml OKSITOCINA i ima mlijeko da sisti, ponovi svaki 6 sati dok nevidis da je pocela luciti mlijeko kako treba, da bi vime zadrzalo lucenje mlijeka inace izgubice skroz mlijeko i zasusiti. Pozdrav
 
Ljudi, sta da radim krmači je danas 118 dan suprasnosti. Danas se u toku dana pojavilo na čas mleko. Pa je nestalo. Sad predveče se mleko ponovo pojavljuje na više sisa.Ali ona se još ne otvara.Prilično je nervozna kao da se priprema , ali nikako da počne.Zvao sam veterinara ,on kaže da ništa ne može sad da uradi. Rekao je da ako se noćas ne oprasi sutra će joj dati neku injekciju da nasilno oprasi . Molim Vas hitno mi treba Vaša pomoć. Unapred Vam hvala
 
Ljudi, sta da radim krmači je danas 118 dan suprasnosti. Danas se u toku dana pojavilo na čas mleko. Pa je nestalo. Sad predveče se mleko ponovo pojavljuje na više sisa.Ali ona se još ne otvara.Prilično je nervozna kao da se priprema , ali nikako da počne.Zvao sam veterinara ,on kaže da ništa ne može sad da uradi. Rekao je da ako se noćas ne oprasi sutra će joj dati neku injekciju da nasilno oprasi . Molim Vas hitno mi treba Vaša pomoć. Unapred Vam hvala
Pa mora da ima napone,samo se savetuj sa veterinarom...a nije nista cudno ako prenese 118 dana,desava se to...ma bice sve u redu,ne brini.
 
Moram da Vas obavesti da je sve krenulo po dobru . Moram da vam kažem da za sada imam sedam živih i zdravih sedam prasića mada još nije gotovo prašenje. Sutra ću vas obavestiti o konačnom broju. Veliki pozdrav za sve forumaše iz Ravnog Sela!
 
Nazad
Vrh