Prašenje krmača

Juce se oprasila jedna termin joj je bi 28.og Prebacila 3 dana.Oprasila 13 zivih i 2 munificiranih.Prasad su ujednacena i vitalna.Inace osemenjena je sa Norveskim landrasom iz Agro nora,tata sam bio ja.A ocekujem jos 3 da mi s oprase.Prebaci le su termin.
 
Jutros sam opet bio babica.Oprasila se nazimica 119 dan,oprasila je 11 zivih prrasadi,malo su krupniji ali su jednaceni.Imala je lako prasenje inace je pripustena sa 8 meseci starosti.A osemenjena je sa norvrskim landrasom iz Gornjeg Milanovca a ona je mesavina svedskog i norveskog landrasa.
 
Jutros se oprasila jedna nazimica a mozda bolje i da nije svega 2 komada,i to 120 dan.Ona i ova sto se jutros oprasila su sestre,isto seme od istog nerasta sam koristio iz agro nora.A oprasila se jos jedna posle podne 118 dan,oprasila je 15 zivi i 2mrtva,praci su ujednaceni,osemenjena je semenom iz agro nora,landrasom.Od nje sam uzeo 5 orasadi i podmetnuo pod onu nazimicu sto je oprasila 2 i sutra cu uzetii jos jedno od ove sto se oprasila juce,da ih rasteretim a i bolje ce terati prasad.Slike ce biti sutra.Pozdrav.
 
krmaca koja se oprasila pre 17 dana (ima jos 13 kom) od prasenja jela vrlo malo 2-4 kg na dan a sada ni toliko vec jako malo posto joj matori dao nekih kostica od visanja pa dobila proliv. probao sam stavljati jaja al ne pomaze to sto pojede je jako malo mada jos ima mleka al se bojim da sad prasicima sve vise treba a ona nece imati.
sta da uradim da poboljsam apetit krmaci i sta da dam za proliv?
od prasenja sam promenio sastav koncentrata danas dao isti kao pred prasenje medjutim nista
 
ma cim vidim da nece da jede ja sam menjao koncentrat. sad sam joj dao hranu i pomesao par jaja koja je pojela a hranu nista, pa sam joj dao i malo suve deteline i to je slabo jela mada se meni cini da je pod temperaturom od kako se oprasila samo gleda da legne u vodu ili na hladnije mesto
 
Ja mesam koncentrat i mleko i dajem joj koliko moze pojesti, ako nesto ostane ocistim korit jer se brzo pokvari.
 
@ rekreativac,
Ja ne znam sta smo mi tupili ovoliko vreme oko osnovnih stvari....
Pa majka mu stara, okreni postove od pocetka i citaj pazljivo, i ako petoro napise da daje penstrep odmah posle prasenja, to znaci da je potrebno, molim te prelistaj ovu temu, nije mi tesko da ti ponovim ali ponavljamo jedno te isto, ispada kao da smo mi pisali to bezveze, kontas?!?

@siz,
kada krmaca nece da jede, neces joj pomoci sa tim buckurisom, znaci ne pisi kojesta....:udri::udri::udri::udri:
Krmaca ima problem cim ne uzima hranu, a ako hoces to najbolje da proveris, uzmes svezu tek nacupanu travu i bacis joj pred nos, ako kidise(navali) natravu/lucerku, onda to znaci da ti hrana koju joj dajes ne valja ili nije gladna...
 
Nazad
Vrh